Gå til innhold
Hundesonen.no

Stille valp med en testikkel.


Wachita
 Share

Recommended Posts

Khal er jo snart 5 mnd'er nå, men har bare fått en testikkel ned til nå.

Hvordan blir det å stille da?

Onkelen hans var treig med å få ned testikkel, og den kom ikke ned før han var 6 mnd.

Vi tenker å stille Khal på BSBK, og han er da 6 mnd.

Fristen for utstillingen er 1 september, er det vits å melde på i håp om at den kommer ned innen den tid, eller er det unødvendige penger å bruke?

Vi tenker å ta oss en tur til vet for å sjekke om den ligger i buken eller om den bare ikke er kommet enda før fristen for å melde på går ut.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har stilt hannvalper med én stein, og til og med helt uten steiner, uten å noen gang ha blitt dømt ned pga det. Plassering har de fått ut i fra andre kvaliteter :) Faktisk har jeg til og med opplevd å få BIR på steinløs hannvalp da dommeren mente at han var bedre enn tispevalpen -selv til tross for mangelen.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

OT! Er han bedre ved berøring nå? Husker du trente litt på det på treningen på Kronegården.

Ja, i det siste så er han blitt mye bedre (: Nå kan vi løfte opp føtter etc.

Han er dog fortsatt verbal, men ingen sammenheng mellom når/hvor eller hvorfor.

Fortsatt sterke meninger, men klarer å holde dem for seg selv i store deler av tilfellene ;P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min søster opplevde å bli trukket for det rundt halvparten av gangene. Syns egentlig det er fair å trekke på, dersom det er lite annet som skiller to valper. Akkurat som at jeg syns det er fair å bli trukket for valpeører som er over alt, dersom motstander har perfekte ører.

God trening å stille som valp uansett, så kjør på :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare og stille det er jo god trening iallefall :D Noen dommere tar hensyn til at det er en valp,men særlig de landene som har junior champioons osv tar ikke hensyn til manglende testikler på valper..Jeg stilte min hanne med kun en testikkel på daværende tidspunkt..noen tok hensyn til det og andre ikke :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Tror ikke manglene testikler blir trukket for på valper, så det er bare å stille!

Det kommer helt an på dommeren :)

Jeg har stilt valp med steinene i buken og lysken to ganger. Begge dommerne ga han 0.

Den ene dommeneren mente at han var "waste of time", og prøvde å kaste oss ut av ringen uten kritikk.

Begge dommerne var fra Belgia.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bortsett fra svenske og norske dommere har jeg aldri vært ute for dommere som sjekker at ballene er på plass.... Min champion kunne vært kastrert uten at noen hadde merket det :P

Jeg har aldri vært borti en dommer som ikke sjekker ballene faktisk. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...