Gå til innhold
Hundesonen.no

Sort puddel forsvunnet i Maridalen, Oslo


Recommended Posts

Skrevet

Sort mellom(tror jeg)puddel forsvant i går kveld på høyresiden av elven ved bommen opp mot Skjærsjøen i Maridalen. Han løp ned mot elven, siden har ingen sett han. Han er en gammel hund, rundt 12 år, og lyder navnet Balder. Eier m.fl. har vært ute og lett og ropt både i natt og i dag. Om noen er på tur i området og ser/hører han, vær snill og si fra. Jeg har ikke nr til eier, men kan formidle kontakt.

Skrevet

Var akkurat ei som annonserte å ha funnet denne på Facebook! Mette Malerud Nadden annonserte det på "med hjerte for hunder på rømmen, reserveløsning". :D Moren hennes har hunden og kan nås på 22230415 Må jo være samme hund!

  • Like 1
Skrevet

Åååå, jeg ringte og tror det er han. Suser avgårde for å dobbelsjekke før jeg får tak i eier. Det innebærer nemlig å velle en gammel dame på 80 år og det er ikke nødvendig om det ikke er han tenker jeg. Tusen takk Maria :D

  • Like 2
Skrevet

Jippi! Bra du så jeg svarte så fort :D Håper det løser seg! Edit! Ser det var riktig hund. Solskinnshistorie! Jeg skal sove godt i natt :) Takke seg til Facebook i slike tilfeller altså!

  • Like 3
Skrevet

Jepp, det var Balder det, og så glad han ble da han så noen kjente :D Damen hadde tatt godt var på han, gitt han mat og vann, så sov han. Ikke så greit for en gammel mann å være alene ute hele natten, man blir sliten og sulten av slikt. Og Viking var velvilligheten selv, eier hadde meldt han savnet igår, så vi ringte dit og de ringte henne som igjen ringte oss. Nå er hund og eier gjenforent under masse hyl, hopp, sprett og glede. Tusen takk til deg Maria, uten deg hadde det ikke gått så raskt :D

Solskinnshistorie :wub:

  • Like 3
Skrevet

Jepp, det var Balder det, og så glad han ble da han så noen kjente :D Damen hadde tatt godt var på han, gitt han mat og vann, så sov han. Ikke så greit for en gammel mann å være alene ute hele natten, man blir sliten og sulten av slikt. Og Viking var velvilligheten selv, eier hadde meldt han savnet igår, så vi ringte dit og de ringte henne som igjen ringte oss. Nå er hund og eier gjenforent under masse hyl, hopp, sprett og glede. Tusen takk til deg Maria, uten deg hadde det ikke gått så raskt :D

Solskinnshistorie  :wub:

BARE hyggelig :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...