Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva betyr dette? Atferd ved soving.


Recommended Posts

Guest Klematis
Skrevet

Hunden min hater å bli tatt på når han slapper av.

Han liker å ligge ved siden av meg i sofaen, ikke skjønner jeg hvorfor det er så om å gjøre å ligge der når det er forbudt å bli tatt på, men det er greit, jeg liker heller ikke mas når jeg sover.

Hvis jeg legger meg ved siden av han, passer på å vende overkroppen bort og siden mot han, mens jeg blunker til han med det ene øyet, blir han veldig ivrig på å slikke meg i munnviken. Når han er ferdig med det, kommer han ofte nærmere, eller velger å legge hodet sitt inntil mitt. Så sukker han, og sovner.

Han vil helst fortsatt ikke at jeg skal ta på han, men det er greit å holde rundt.

Han elsker å sove sammen, vi sover også sammen om natten, da skal han helst ligge helt inntil meg.

Disse signalene er fascinerende greier, men jeg skjønner jo ikke alltid hva de betyr.

Hva betyr denne munnvikslikkingen?

Skrevet

Munnvikslikkinga er nok en etterlevning fra da han var valp, for små valper slikker jo voksne i munnviken. Noen hevder at det er for å få "mora" til å kaste opp mat til dem, andre at det rett og slett dreier seg om underkastelse og smisking.

Min yngste hund la tilogm kjeven rundt haka mi da hun var valp, og det er samme greia, en sånn type "du er større og bestemmer over meg, og jeg vil bare si at det er okej, assa!" :D Ofte sett i ulveflokker.

Guest Klematis
Skrevet

Okey, det virker som at han er spesielt mild og vennlig når han gjør det, så da er det en slags positiv gest til meg, da.:-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...