Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjørelæreren min har satt meg opp på glattkjøring tredje juli, men det er i Voss og jeg ender opp med å bli hjemmefra 10-11 timer. Det blir litt lenge for Lewis å være alene. Vi bor i Åsane og jeg må dra hjemmefra litt før seks om morgenen.

Er det noen som kunne passet/sett til Lewis i mellomtiden? :)

ALAGSrT.jpg

Lewis er en 15mnd gammel flat coated retriever, kan være litt vimsete og impulsiv, men er stort sett veldig enkel og grei. Hjemme og på besøk sover han som regel inne, men han har stort sett kjent folk han har blitt passet av før. Han er litt nedsatt fysisk pga. sykdom (bronkitt) som nylig har gått over, så han blir lett sliten selv om han gjerne vil gå på tur/leke/løpe/være aktiv. Han krever ikke stort, og særlig siden han blir lett sliten har han ikke det største aktivitetsbehovet. Setter alikevel pris på litt hjernetrim, da er han mye mer samlet.

Jeg vet han drar som et uvær i bånd om søsteren min går med ham, men hun har egentlig bare latt ham gjøre det, og da har det blitt sånn ;) Ved nære passeringer blir han ganske styrete, men merker veldig han reagerer på min sinnsstemning (jeg har asperger og periodevis høyt stressnivå). Så det er ikke alltid et problem, med det kan som sagt være det. Jeg kan egentlig ikke si hvordan han vil være i bånd, da det varierer etter hvem som går med ham.

Pris kan diskuteres :)

Skrevet

Skulle gjerne hjulpet deg, men har en hannhund som ikke er særlig begeistret for andre hanner. Håper du finner noe som kan hjelpe :)

Jeg med :)

Jeg kan nok være behjelpelig der. Hvordan er han med barn(hun er 8 år)? Hvor i Åsane holder du til?

Han er ikke så veldig vant med barn. Vi treffer dem på tur stort sett daglig, og det er ikke noe problem med det. Barn som vil hilse er veldig stas, men om de viner/hyler og beveger mye på armene kan han bli ivrig og få lyst til å hoppe. Rolige barn har han hilst rolig på, og vi har også hatt noen episoder der barn som har gått forbi oss plutselig henger om halsen hans, det har han taklet uten problemer. Om han blir stresset/girer seg opp kan han være litt uforsiktig med kroppen sin, og med 30kg kan han nok tippe et barn overende. Det har ikke skjedd, men fysisk er han kapabel til det.

Vi bor i Prestestien, ca. 10 min fra Åsane senter :)

Skrevet

Jeg med :)

 

Han er ikke så veldig vant med barn. Vi treffer dem på tur stort sett daglig, og det er ikke noe problem med det. Barn som vil hilse er veldig stas, men om de viner/hyler og beveger mye på armene kan han bli ivrig og få lyst til å hoppe. Rolige barn har han hilst rolig på, og vi har også hatt noen episoder der barn som har gått forbi oss plutselig henger om halsen hans, det har han taklet uten problemer. Om han blir stresset/girer seg opp kan han være litt uforsiktig med kroppen sin, og med 30kg kan han nok tippe et barn overende. Det har ikke skjedd, men fysisk er han kapabel til det.

 

Vi bor i Prestestien, ca. 10 min fra Åsane senter :)

Da går det sikkert fint ;) send men en pm med nr ditt så kan vi komme å hilse på han i dag eller imorgen?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...