Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjørelæreren min har satt meg opp på glattkjøring tredje juli, men det er i Voss og jeg ender opp med å bli hjemmefra 10-11 timer. Det blir litt lenge for Lewis å være alene. Vi bor i Åsane og jeg må dra hjemmefra litt før seks om morgenen.

Er det noen som kunne passet/sett til Lewis i mellomtiden? :)

ALAGSrT.jpg

Lewis er en 15mnd gammel flat coated retriever, kan være litt vimsete og impulsiv, men er stort sett veldig enkel og grei. Hjemme og på besøk sover han som regel inne, men han har stort sett kjent folk han har blitt passet av før. Han er litt nedsatt fysisk pga. sykdom (bronkitt) som nylig har gått over, så han blir lett sliten selv om han gjerne vil gå på tur/leke/løpe/være aktiv. Han krever ikke stort, og særlig siden han blir lett sliten har han ikke det største aktivitetsbehovet. Setter alikevel pris på litt hjernetrim, da er han mye mer samlet.

Jeg vet han drar som et uvær i bånd om søsteren min går med ham, men hun har egentlig bare latt ham gjøre det, og da har det blitt sånn ;) Ved nære passeringer blir han ganske styrete, men merker veldig han reagerer på min sinnsstemning (jeg har asperger og periodevis høyt stressnivå). Så det er ikke alltid et problem, med det kan som sagt være det. Jeg kan egentlig ikke si hvordan han vil være i bånd, da det varierer etter hvem som går med ham.

Pris kan diskuteres :)

Skrevet

Skulle gjerne hjulpet deg, men har en hannhund som ikke er særlig begeistret for andre hanner. Håper du finner noe som kan hjelpe :)

Jeg med :)

Jeg kan nok være behjelpelig der. Hvordan er han med barn(hun er 8 år)? Hvor i Åsane holder du til?

Han er ikke så veldig vant med barn. Vi treffer dem på tur stort sett daglig, og det er ikke noe problem med det. Barn som vil hilse er veldig stas, men om de viner/hyler og beveger mye på armene kan han bli ivrig og få lyst til å hoppe. Rolige barn har han hilst rolig på, og vi har også hatt noen episoder der barn som har gått forbi oss plutselig henger om halsen hans, det har han taklet uten problemer. Om han blir stresset/girer seg opp kan han være litt uforsiktig med kroppen sin, og med 30kg kan han nok tippe et barn overende. Det har ikke skjedd, men fysisk er han kapabel til det.

Vi bor i Prestestien, ca. 10 min fra Åsane senter :)

Skrevet

Jeg med :)

 

Han er ikke så veldig vant med barn. Vi treffer dem på tur stort sett daglig, og det er ikke noe problem med det. Barn som vil hilse er veldig stas, men om de viner/hyler og beveger mye på armene kan han bli ivrig og få lyst til å hoppe. Rolige barn har han hilst rolig på, og vi har også hatt noen episoder der barn som har gått forbi oss plutselig henger om halsen hans, det har han taklet uten problemer. Om han blir stresset/girer seg opp kan han være litt uforsiktig med kroppen sin, og med 30kg kan han nok tippe et barn overende. Det har ikke skjedd, men fysisk er han kapabel til det.

 

Vi bor i Prestestien, ca. 10 min fra Åsane senter :)

Da går det sikkert fint ;) send men en pm med nr ditt så kan vi komme å hilse på han i dag eller imorgen?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...