Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klarte ikke å endre den andre tråden jeg har med bilder av Tiko, så lager en ny og poster bare bilder her :) Fant ut at jeg tok litt ofte bilder av han :D

I dag har vi vært å badet, er så glad vi har dette vannet på vår eiendom, og det er aldri folk der! Gleder oss til beite tiden er over og det går ann å slippe han løs!

Tiko blir mer og mer tøffere med å bade, før gikk han ikke i nærheten av vann, men nå løper han uti og plasker rundt, men har ikke sett han svømme enda!

10-9.jpg

9-10.jpg

8-11.jpg

Han vokser så FORT!

11-8.jpg

7-13.jpg

6-11.jpg

5-15.jpg

4-14.jpg

3-16.jpg

2-17.jpg

1-16.jpg

  • Like 5
Skrevet

For en flott gutt! Var det bare meg som la merke til de store labbene hans, haha? :shocked:

Takk! Ja de er SVÆRE :D Tror han blir en stor gutt, er jo bare 15 uker

Skrevet

Takker! :D

I dag har Tiko lekt med den nydelige Golden Retriver tispen Bonnie :wub: De storkoste seg veldig, selv om hun ikke var like leken som Tiko!

DSC_0022.jpg

DSC_0024.jpg

Er litt vakker ja :wub:

DSC_0042-1.jpg

Min samboer tok Tiko med en på båttur, jeg så jo selfølgelig ikke at han tok han med uten bånd eller redningsvest, så hønemor som jeg er, så fikk han litt kjeft :innocent:

DSC_0054.jpg

DSC_0058.jpg

DSC_0061-1.jpg

DSC_0071.jpg

SÅ kom Bonnie!

DSC_0084.jpg

Noen spiste Bolle forann de :drool:

DSC_0085-1.jpg

DSC_0113.jpg

DSC_0141.jpg

Er det normalt at han allerede har begynt å jokke? Er dette tegn på snart kjønnsmoden, eller det bare lek? :icon_confused:

DSC_0086.jpg

DSC_0087.jpg

Bonnie :wub:

DSC_0096.jpg

DSC_0102.jpg

DSC_0143.jpg

DSC_0144.jpg

DSC_0151.jpg

DSC_0155.jpg

  • Like 3
Skrevet

Så fine!

Jokking i den alderen der er vel som oftest bare stressrelatert. Overivrig valp som har "bikket over". Jeg ville ikke latt han gjøre det, men heller tvunget han til å finne roen og ikke leke. Ro-trening som det heter på pent.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Tiko er så heldig å få besøk av sine to fettre, Speedy og Junior i sommer. Her skal de gå på beite noen uker, og Tiko er veldig glad når noen gidder å leke og løpe med han :D

Beklager bildespam :lol:

Speedy:

25-1.jpg

Junior:

24-3.jpg

23-2.jpg

22-3.jpg

Kanskje Tiko blir like høy ?

19-4.jpg

21-3.jpg

20-3.jpg

16-5.jpg

18-5.jpg

14-6.jpg

15-5.jpg

Viktig ta seg en ettermiddagslur:

17-5.jpg

13-6.jpg

11-9.jpg

10-10.jpg

Junior elsker å følge med på båtene som kjører forbi:

12-7.jpg

8-12.jpg

9-11.jpg

7-14.jpg

5-16.jpg

1-17.jpg

2-18.jpg

3-17.jpg

6-12.jpg

4-15.jpg

  • Like 4
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Klarte ikke å endre den andre tråden jeg har med bilder av Tiko, så lager en ny og poster bare bilder her :) Fant ut at jeg tok litt ofte bilder av han :D

I dag har vi vært å badet, er så glad vi har dette vannet på vår eiendom, og det er aldri folk der! Gleder oss til beite tiden er over og det går ann å slippe han løs!

Tiko blir mer og mer tøffere med å bade, før gikk han ikke i nærheten av vann, men nå løper han uti og plasker rundt, men har ikke sett han svømme enda!

10-9.jpg

9-10.jpg

8-11.jpg

Han vokser så FORT!

11-8.jpg

7-13.jpg

6-11.jpg

5-15.jpg

4-14.jpg

3-16.jpg

2-17.jpg

1-16.jpg

så fin han er!

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Oooh, jeg har har ikke sett denne tråden før tror jeg. Så flott han har blitt! Måtte bare quote dette innlegget:

Øhhh, kaninhund?

3-18.jpg

For noen ører! Hahahahaha! :D :D :D:lol::teehe:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...