Gå til innhold
Hundesonen.no

Innholdsrik stalker-tur 1.mai!


Khela
 Share

Recommended Posts

Tjoho! Jeg og @Kaja hadde avtalt å møtes for turing etter at hun ble ferdig på jobb i går, og tur ble det :D Det her blir sånn et foto sånn caaa i timen.

0930

Stod vi opp og gikk morgenrunden, men jeg husket ikke efit før jeg logget meg på sonen en time senere.

1030

Jeg sonet (lål) og Khela latet seg i senga

20140501_103602_zps9e76f0bc.jpg

1154

Var jeg ferdigfikset og vi var på vei mot idrettshallene hvor vi hadde avtalt å møte Kaja.

20140501_115408_zps9c4f7be5.jpg

1225

Sitter vi på gresset nedenfor hallene og venter på Kaja, Khela ser mye mer misfornøyd ut enn hun var :P

20140501_122550_zps32b37f32.jpg

1338

Hadde vi møttes og gått et stykke og fant plutselig Lola-bilen! "Er ikke det bilen til @Lola Pagola ??? JO! Vi må ta bilde! Med hundene! Hahah!" Og vi følte oss som tidenes stalkere, kanskje litt nervøse for å bli tatt på fersken :lol: Overraskende nok var bakruta hel! Men vi tok det på Tardis-merket :aww:

Sombrerosladdet for anledningen!

12c2b4eb-8a4e-4220-aebd-100f0c4c0cdd_zps

Deler av turen gikk med til at jeg til tider utbrøt "Her har Lola tatt bilde av Casper!" "Her har hun også tatt bilde!" "Her og!" Stalker much? :whistle:

1429

Hadde vi kommet ned på Strandpromenaden og fant en liten brygge-sak som vi satte oss på og var "litt" nervøse for at vimseYmse skulle plutselig havne i vannet.

20140501_142911_zpsc0cd701e.jpg

Bonusbilde av et av Ymses rolige sekunder:

24f64a07-9294-4609-9959-303ff25be351_zps

1552

Middag på Mccern var fortært og vi var på vei oppover igjen, dere fåkke bilde av usunnheten vår :lol: Siden det var meeegalange køer tilbød jeg meg å bare betale for hele greia siden en måtte sitte ute med hundene, vel tjah, da jeg skulle betale stod det at kortet mitt var utgått! WHAT!! Fikk panikk og latterkula på en gang, gikk flau ut og måtte be Kaja om å gå inn i stedet :lol: Jeg blir ikke ofte flau, men det var bra flaut når køa var så lang altså! Fnis, godt man kan le av slike ting!

Like etter at jeg tok det bildet her møtte vi en mann med et kamera, vi smilte og sa hei, og like etterpå sa han at han var ute og tok bilder for en ny sti som skulle komme på UT.no og lurte på om han kunne ta bilde av oss! :lol: Vi sa såklart ja, PR-kåte som vi er ;);) Følg med etter diggbart bilde på ut.no :D

20140501_155247_zpsa122949a.jpg

1610

Vi gikk feil i et "kryss" og havnet på en pitteliten, kort avstikker som endte i et narkoreir! Det lå masse pillebrett, nålbeholdere, bomullsdotter og dritt og f-skap der. Kaja ringte politiet, som forøvrig allerede visste om det og fortalte at kommunen skulle rydde der og at de skulle purre på dem :P De var glade for oppringingen virket det som da :)

Men fysj så uggent det var å komme dit, ikke mulig å se om det lå sprøytespisser i gresset og sånn. Isj!

20140501_161043_zpsfad8332d.jpg

1727

Vi hadde sittet en stund ved Badedammen og skravlet, skilt lag og kommet oss hjem i senga. Khela var SÅ glad for å kunne sutte på løvegutten sin og hvile, noen var visst slitne gitt :P

20140501_172703_zps068d8984.jpg

1854

Sonet jeg litt igjen, Khela våknet plutselig og krevde mat, skjer med deet?

20140501_191433_zps37efcbe0.jpg

1948

Går ut for å ta en røyk, Khela sitter som vanlig rolig og ser på livet :ahappy:

20140501_194222_zpsd488f705.jpg

2032

Tante kom for å hente Khelabebisen og overrasket meg med sushi! :drool: Snille tante :heart: Tempura til meg og veggis til henne, omnomnom.

20140501_203256_zps8b3204e4.jpg

2130

Postet jeg på sonen, faktisk.

20140501_213626_zpse68fe6d4.jpg

2200-0000

Var jeg med bestis og kjørte hjem noen venner til Øyer og Brøttum (litt gokk og hedmark-gokk), jeg døsa egentlig av meste av tiden :P

1398978426511_zpsdf229d96.jpg

0030

Senga :heart::heart::heart::heart: Og natta til Bowler og Vinnie (hesten) :D

20140502_001704_zps6aaeef2f.jpg

Takk for turen Kaja og Ymse :D Vi kosa oss masse! Og godt at det ikke er bare jeg som er uten retningssans :aww::lol: Morsom, herlig dag :flowers:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...