Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpen terger gamlemor


buddy13
 Share

Recommended Posts

Knotten på 1 år går bra overens med gamla på 12 år, men problemet er at han blir så gira når de løper ute sammen, og han reagerer da med å klype/bite henne i låret/siden. Hun er litt stivbeint, og reagerer ikke kjapt nok til at hun får tatt igjen. Lager mye lyd, knurrer og står i, men det girer opp minstemann bare mer og mer.

Dette har ført til at jeg har dem i bånd når de er ute sammen, da går de som noen engler begge to, ingen tegn til nappingen fra minsten. Men med en eneste gang han slippes går han rett på henne. Han logrer, bøyer seg ned og spretter rundt, så jeg mistenker at han virkelig vil ha henne med på en lek, men jeg vet ikke.

Hvorfor tror dere han gjør dette? Noe jeg kan gjøre for å fjerne det, utenom å ha dem i bånd? Det må nevnes at de ikke bor under samme tak til vanlig, de møtes bare i ferier etc (gamla bor hos foreldrene mine). De logrer, sover sammen og leker sammen inne, men ute løse er han altså en terrorist uten sidestykke….

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ha den gamle løs og den unge i bånd når dere går sammen. Jeg hadde gitt det litt tid (noen måneder), så prøver du igjen. Da er tenåringen eldre og de har lært å være rolig sammen over tid. Du kan også ha den yngste i langt bånd eller langline så du får dratt han unna med en gang.

Du møter bare hunden i ferier, så egentlig burde det jo ikke være noe problem å ha en/to av dem i bånd da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Jeg hadde, eller sønns BC var syk og måtte skjermes for min valp/unghund/pøbellus til tider. Det syntes jeg ikke var noe som helst vanskelig. Mitt mål var at dem begge skulel ha det koslig i lag når hun var her ved pass. Inne så holdt jeg meg da på kjøkkenet hvor dem kunne leke. Ja BC syntes det var toppen av lykek å kunne leke, men hun orket ikke så mye av gangen. Så hun fikk lov til å rømme under kjøkkenbordet. Det var off limmit for min pøbel. Prøvde han seg under der så ble han dratt ut skyvd ut. Ute så skjønte han etter hvert at hun ikke orket så mye, det ble hller hun som ble lei seg fordi hun ikke orket så mye. Så da ble noen turer hver for seg.

Hos dere så ville jeg hatt han i band når dem turer sammen. Så kan du heller ta en ekstra tur med han alene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Gamlemor kan bli svakere så hun etter hvert trenger skjerming inne også. Men det er bare greit å være klar over og ta det når eller hvis hun trenger det. Og kos dere masse

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Nå har ikke jeg kontrollmålt gjerdene, men de er nå iallefall 1,5 meter.. Vet du hva høydegrensen er, egentlig?

Så høye at hundene ikke kommer seg ut. Det er ikke noen høydegrense, men de skal være forsvarlig inngjerda/i bånd :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så høye at hundene ikke kommer seg ut. Det er ikke noen høydegrense, men de skal være forsvarlig inngjerda/i bånd :)

Her har hundene hundegård med gjerde på en meter. Begge hadde fint klart å komme seg over det om de virkelig ville. Det handler ikke så mye om høyde på gjerdet, men innlæring ift at de ikke får lov til å hoppe over - eller grave seg under.... ;) Altså, "forsvarlig" ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...