Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fletter eget hundeutstyr til hunder av paracord (fallskjermliner). Paracord har en bruddstyrke på 250 kg, er veldig lett (200g pr. 30 m), mugner eller råtner ikke og ikke minst...friske og fine farger! :)

1601209_359409857531389_553791307_n.jpgHer er et bilde av et bånd, flettet med rundfletting :)

1798701_357694381036270_49274389_n.jpgHer et bilde av halsbånd i samme farger :) Halsbåndet er ca. 2 cm bredt.

Du får akkurat de fargene du ønsker, her er det mange utvalg. Det finnes flere varianter til både bånd og halsbånd.

1513237_345656718906703_924891286_n.jpgHalsbånd, ca. 3 cm bredt. Dette halsbåndet kan fås i en, to, tre eller fire farger ettersom hva du ønsker :) Du velger selv om du vil ha klips (spenne), Helstrup og halvstrup.

1495521_348756398596735_534782506_n.jpgJeg lager også langliner som er veldig lette da jeg drar ut "innmaten", for store hunder som trekker er det ikke lurt, da blir "innmaten" med i båndet om kjøper ønsker det.

1004083_354223048050070_816905411_n.jpgJeg lager også retriverkobbel med stopper som kan reguleres om båndet skal brukes til stor eller liten hund.

Fantasien stopper aldri på hva man kan lage. Jeg lager også seler.

1536475_340244242781284_694741921_n.jpgHer er et bilde av hanefot som jeg lager, kan fås med krok i begge ender å for å ta noen av eller på ettersom hvor mange hunder du har tenkt å gå med :)

1527794_340245736114468_1895914830_n.jpgHer er også fine halsbånd, passer veldig fint til små hunder da dette halsbåndet er ca. 2 cm bredt :)

Jeg lager også tvillingkobbel, og annet som du kan finne på som du ønsker :)

Du kan også få matchende armbånd, så både du og din hund matcher hverandre :)

Se også Pote hundeutstyr på facebook :)

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...