Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen.

Jeg har en tispe som veldig lett får falsk graviditet.

Noe som igjen gjør det lett for henne og amme andre valper som ikke får hjelp av sin egen mamma.

Gjerne del dette videre i tilfelle noen har sterkt behov hjelp. Da stiller vi med en gang!

Mvh Renathe Befring. (kan ogdå kontaktes på facebook)

Håper vi kan være til hjelp for noen =)

  • Like 1
Skrevet

kjekt me respons =)
har selv hørt at tisper me innbilt svanger skap kan være til hjelp for små valper.

i dag har hun desverre inbilt uten noen grunn, men om noen skulle trenge oss senere i tid så vil hun nok veldig raskt produsere melk når hun har valper rundt seg på grunn av instingtene som noen tisper har.

Vi bor i bergen =)

Skrevet

Vet om flere kull som har blitt fostret opp hos forstertispe med "innbildt-melk", så det stemmer nok ikke. Men du tenker kanskje på råmelk?

Okei, da stemmer det ikke :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...