Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips og anbefalinger til Italia-ferie?


Recommended Posts

Skrevet

Skal mest antagelig til Italia ei uke i sommer. Det blir venninne ferie, vi ønsker litt strandferie, litt byferie og litt opplevelseferie.

What to see, where to go, what to do? Noen som har noen tips? :)

Skrevet

Alle turistgreiene i Roma er et must - kirker - fontana di Trevi - colusseum osv.. Venezia er å anbefale + Firenze, ta deg gjerne en tur med gongolene. Og Vatikanstaten :D

Skrevet

Bare pass på at du ikke drikker & spiser på en restaurant på Markusplassen, kan fort ende på en regning på 1000euro, for musikantene osv skal ha sitt xD

Skrevet

Hva med cinque terre? Det er fem små byer litt sånn nordvest i Italia, virkelig idyllisk plassert som perler på en snor.. Man må ta tog mellom dem, eller gå. Masse god vin, og ikke så fryktelig langt fra Pisa. Jeg var der med noen venninner for noen år siden, og vi koste oss masse :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Takk for tips begge to!

Hvordan er det med tog der nede? Er det døden (varmt osv) å ta tog i 5-ish timer, eller går det greit? Hvordan er trafikken, vil dere anbefale å kjøre selv?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...