Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvilken forsikring er best når man har flere hunder? Er det noe rabatter om man feks. har tre-fire hunder? Bør man tegne egen forsikring på hver hund eller går det ann å samle alle forsikringene og å ha de samlet i en sum? (OM man da skal ha de samme forsikringene på alle hundene.) Kan man da tegne forsikring på nett eller må man ringe de for å få de samlet?

Skrevet

Tror man må ha individuell forsikring på alle hundene uansett, men man får ofte rabatter om man forsikrer flere enn to tre hunder i et forsikringsselskap. Det er hvertfall min erfaring med opp til tre hunder. Men har man registrert kennelnavn og har hatt kull, kan det hende man får egne avtaler, det kan vel oppdrettere her inne svare mer på.

Skrevet

Jeg tror heller ikke du får en felles "pot" på bare ett par hunder, men du må nesten ringe de aktuelle forsikringsselskapene og høre hva de har å tilby. Så vidt jeg har hørt om så er det ofte rabatt å hente når en har forsikret flere hunder i ett selskap, men hundene forsikres individuelt.

Hvis du har ambisjoner om å ha en del flere hunder, så ser jeg faktisk at det er en forsikring i Agria som går over flere hunder (flere enn åtte ;)) med et slik felles forsikringsbeløp som gjelder alle hundene. Agria flokk, det.

Skrevet

Jeg fikk ikke tilbud om rabatt når jeg forsikret mine to hunder igjennom Agria (ikke at jeg hadde trodd jeg kom til å få det heller). Dette var i august, så regner med de har det sånn enda. Men går jo an å ringe de forskjellige å høre.

Skrevet

Agria har en egen forsikring for de med flokk, 8 hunder eller mer.

For deg som har 8 hunder eller flere

Har du åtte hunder eller flere kan du tegne Agria Flokk. Forsikringen er et bra alternativ for deg som ikke vil ha individuelle forsikringer på alle hundene dine og samtidig holde kostnadene nede.

Agria Flokk er en veterinærforsikring og kan erstatte kostnader for undersøkelse, behandling og pleie hvis hundene blir syke eller skader seg.

Hvis du har mellom åtte og tjue hunder forsikret i Agria Flokk får hundene dele på et felles forsikringsbeløp på 45 000 kroner per forsikringsår.

Egenandelen for hver hund er 2 500 kroner samt 25 prosent i bevegelig egenandel. Egenandelsperioden er 125 dager.

  • Kan tegnes for minst 8 hunder.
  • Kan kompletteres med Agria Liv, Agria Bruksverdi og Agria Avl.
  • Kan tegnes via Kundesenter eller din lokale Agriaselger.
Skrevet

Jeg har to hunder forsikret i Agria og får ingen rabatt av det. Men 10% rabatt pga innmeldt i raseklubben/NKK.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...