Gå til innhold
Hundesonen.no

tenner


Lizzi

Recommended Posts

Skrevet

ååå satt å så inne i munnen til nikita i går for hu har starta me å miste tenner å plutselig så var den ene ute. klarte akkurat og ta den før hu putta den i munnen ijen :P

Skrevet

Lara har allerede begynt å felle tennene, ho er 13 uker i morgen og har mista 3 tenner. Tror det er litt forskjellig når de begynner men vanligst mellom 3-4 mnd.

Skrevet

nikita er 4månder hu å nå mister hu i fei viss jeg ikke husker feil er det 5 eller 6 tenner som er felt nå og nesten aller er kommet ut ijen

Skrevet

Har ikke funnet en eneste tann av Lucas jeg. men han har mistet alle, og fått nye igjen. han har vel spist de opp. :)

Skrevet

Pia har felt alle tennene unntatt ei valpehjørnetann, var innom dyrlegen i dag og fikk time neste onsdag for å trekke tannen,så hun skal ha to hjørnetenner (dvs tanna bak de store hjørnetennene) i en uke til he he, den sitter helt dønn fast og rikker seg ikke. men de andre har falt ut da :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...