Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi som planlegger valp i 2014!


Rufseruska
 Share

Recommended Posts

Hei.
Inspirert av den "Valpegjengen 2013" fikk jeg lyst til å starte en tråd for oss som planlegger og skaffe oss valp i 2014!

Begynner med å fortelle litt om planen min :wub: Jeg planlegger å skaffe meg en engelsk cocker spaniel tispe i februar 2014! Har en tispe fra før, men det var foreldrene mine som oppdro henne den gangen (for maange år siden) hun var valp, så dette blir første gang jeg skal ha valp på egen hånd!

Det er jo en stund til, men vil forbrede meg godt så valpen kan få et godt liv med rett oppdragelse.

Har du begynt å planlegge å skaffe deg valp i 2014? Her kan vi skrive om planene våre, diskutere oppdragelse, utstyr, navn.... hva som helst! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har allerede Valpegjengen 2014, og det er ganske mange som har planer for neste år også alt :ahappy: Jeg f.eks planlegger et mellompuddel-kull jeg skal beholde en valp fra, og har satt meg opp på en kanskje-liste på et annet kull.. Vi får se hvordan det går ;)

Åh uff, beklager. Lette etter en slik tråd men fant den ikke! Takk for link, da blir jeg med der i stedet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spennend tråd :) Jeg går også med valpeplaner, men føler meg ikke 100% sikker på at det blir i 2014. Har tre belgere hjemme, men bare én som er "min" og som jeg har det fulle ansvaret for. Rasene jeg vurderer er vidt forskjellige, så jeg må tenke svært grundig gjennom hva jeg ønsker meg i den neste hunden før valget tas. Det står, av alle raser, mellom berger picard og saluki! Begge har liksom sine karaktertrekk og egenskaper, og lite til felles slik jeg ser det. Men jeg er meget betatt og interessert i begge raser...

Edit: ser nå at denne tråden gjerne blir erstattet med Valpegjengen 2014...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...