Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundespesialister/psykologer


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Ser at folk her anbefaler adferds spesialist ofte hvis folk har problemer med hunden sin. Men hva gjør man hvis det ikke finnes noen spesialister der man bor? Er det noen steder hvor de sender folk omkring? Feks. her i Bodø er det ingen jeg vet om. Har hørt med hundeklubben, men ingen som svarer. Er det noen steder hvor det finnes en oversikt over landets adferds spesialister/hunde psykologer?

Skrevet

Hundenorge er veldig lite så det er ofte så enkelt som at man ringer noen man har hørt mye bra om og ber de anbefale noen der du bor.Veldig greit..Det er også et visst samarbeid ute og går så man blir ofte anbefalt den personen som er dyktigst på det akkurat din hund sliter med eventuellt så rådslår de med den personen.De er også ganske mobile stort sett :wink:

Og hvis noen nå lurer:ja,jeg har hatt et par problemhunder :)

Skrevet

det er nok litt vanskelig ja, men telefon kan løse mye visst ikke så må man nok reise litt ja...

har hatt ett par problemhunder jeg og så tror jeg kan gi noen tips iallefall!

Skrevet

Ja går alltids an å ringe, men problemet da er jo at man ikke ser hunden og kan analysere dens oppførsel i de situasjonene som skaper problemer. Dette kan misforsås/være vanskelig å forklare over telefon.

Jeg savner noen jeg kan spørre om råd når jeg selv ikke vet hvordan jeg skal håndtrere ting. Oppdretteren min prøver så godt hun kan til å forklare, men hun vet jo ikke hva som skjer. Spør jeg på et forum får jeg alt for mange innspill som gjør meg mer usikker, og jeg vil da heller kontakte en spesiell person som kan vurdere meg og hunden.

Hvis noen vet om noen i Nordland, si ifra.

Skrevet
Hvis noen vet om noen i Nordland' date=' si ifra.[/quote']

Jeg vet ikke om noen som er adfersspesialist eller hundepsykolog, men det er mange meget dyktige hundefolk der du bor. Let feks i Salten Brukshundklubb. De har AG og LP-trening på tirsdager og torsdager fra kl 18 på bestemorenga. Det er blant annet ei som har flere tollere der, som er en av instruktørene - hun skal være veldig dyktig etter hva jeg har hørt.

Lykke til!

Skrevet
Ja går alltids an å ringe, men problemet da er jo at man ikke ser hunden og kan analysere dens oppførsel i de situasjonene som skaper problemer. Dette kan misforsås/være vanskelig å forklare over telefon.  

Jeg savner noen jeg kan spørre om råd når jeg selv ikke vet hvordan jeg skal håndtrere ting. Oppdretteren min prøver så godt hun kan til å forklare, men hun vet jo ikke hva som skjer. Spør jeg på et forum får jeg alt for mange innspill som gjør meg mer usikker, og jeg vil da heller kontakte en spesiell person som kan vurdere meg og hunden.

Hvis noen vet om noen i Nordland, si ifra.

Jeg ville ikke ha tatt det over telefon nei.Som sagt,ring noen annerkjente og hør med de om de vet om noen flinke der du bor eventuellt om de skal en tur nordover snart..Ikke`no problem :)

Ps.noen fordeler må jo vi på Østlandet ha,når dere har all den naturen :D

Skrevet
Ps.noen fordeler må jo vi på Østlandet ha,når dere har all den naturen :)

Men vi har jo så mye av natur og så lite av alt annet. Hva en en liten byttehandel? Hvor mange kvadrat natur skal dere ha for noen hundeeksperter?

Skrevet

Helt enig. Alt for dårlige tilbud her. Nord Norge er så langstrakt at å ha noe som skjer på 3 plasser på 3 fylker blir for lite. Og i en så stor by som Bodø er det veldig rart at det ikke finnes bedre tilbud for hundefolk. Burde være et naturlig sted for arrangemang av flere kurs og diverse.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...