Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, noen fordeler er det :) Jeg har en ganske lang smal hund da, så om du har en litt kraftig chi med kort rygg så burde du ha litt og gå på mtp str i bringa, og passer den der så burde jo ikke litt ekstra lengde ha så mye og si.

Mini'en er motsatt, lang og slank ;) Men vi prøver :)

  • Like 1
Skrevet

Dekkenene er oppgitt i rygglengde cm? Lurer på å kjøpe et refleksdekken derifra, men minste str de har er 25, og lurer på om det blir for stort... =/

Cm ja :)

Skrevet

Jeg er ingen ekspert men dem åpner pakkene hvis dem tror det er noe som kan være galt i forhold til lover og regler. Og er det gave så må en jo fylel ut et papir ehr i Norge i hvertfall med verdien av gaven på for å sende det. Om en må gjøre det inn til Norge vet jeg ikke

Jeg bestilte tags fra ebay, pakken ble åpnet ,tollen trodde at de runde kanskje var tabletter :shocked:

Høøks dekkene er litt håpløse i størrelsene, er du usikker på størrelsene så ville jeg heller bestilt på børjes, der er størrelsene mer riktige ;)

Dekkene på Børjes syntes jeg er mer holdbare, Chicka har et fleece dekken som snart er 8år fra Børjes, det er MYE brukt og det er fortsatt still going strong.

Man kan selvfølgelig se at det er brukt, men det ser ikke så ille ut etter nesten 8år med jevn bruk som for eksempel noen høøks dekken som er mye yngre ;)

Har også et regndekken fra børjes, det er vel ca 6år og mye brukt og det holder vannet ute fortsatt, jeg impregnerer det kanskje annen hvert år da, men det er vel noe man burde gjøre med regndekken sånn "all over".

Høs Børjes trenger man ikke tenke på "200kr regelen" siden de har norskt foretaksnummer ;)

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

You bastard!!!

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

Der er det vanlig 200 kr tollregel?

Skrevet

Der er det vanlig 200 kr tollregel?

Ja,det er det ALLTID fra utlandet, så lenge de ikke har norsk organisasjonsnummer.

Siden det er gratis frakt, så er det bare å bestille i flere omganger.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...