Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, noen fordeler er det :) Jeg har en ganske lang smal hund da, så om du har en litt kraftig chi med kort rygg så burde du ha litt og gå på mtp str i bringa, og passer den der så burde jo ikke litt ekstra lengde ha så mye og si.

Mini'en er motsatt, lang og slank ;) Men vi prøver :)

  • Like 1
Skrevet

Dekkenene er oppgitt i rygglengde cm? Lurer på å kjøpe et refleksdekken derifra, men minste str de har er 25, og lurer på om det blir for stort... =/

Cm ja :)

Skrevet

Jeg er ingen ekspert men dem åpner pakkene hvis dem tror det er noe som kan være galt i forhold til lover og regler. Og er det gave så må en jo fylel ut et papir ehr i Norge i hvertfall med verdien av gaven på for å sende det. Om en må gjøre det inn til Norge vet jeg ikke

Jeg bestilte tags fra ebay, pakken ble åpnet ,tollen trodde at de runde kanskje var tabletter :shocked:

Høøks dekkene er litt håpløse i størrelsene, er du usikker på størrelsene så ville jeg heller bestilt på børjes, der er størrelsene mer riktige ;)

Dekkene på Børjes syntes jeg er mer holdbare, Chicka har et fleece dekken som snart er 8år fra Børjes, det er MYE brukt og det er fortsatt still going strong.

Man kan selvfølgelig se at det er brukt, men det ser ikke så ille ut etter nesten 8år med jevn bruk som for eksempel noen høøks dekken som er mye yngre ;)

Har også et regndekken fra børjes, det er vel ca 6år og mye brukt og det holder vannet ute fortsatt, jeg impregnerer det kanskje annen hvert år da, men det er vel noe man burde gjøre med regndekken sånn "all over".

Høs Børjes trenger man ikke tenke på "200kr regelen" siden de har norskt foretaksnummer ;)

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

You bastard!!!

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

Der er det vanlig 200 kr tollregel?

Skrevet

Der er det vanlig 200 kr tollregel?

Ja,det er det ALLTID fra utlandet, så lenge de ikke har norsk organisasjonsnummer.

Siden det er gratis frakt, så er det bare å bestille i flere omganger.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...