Gå til innhold
Hundesonen.no

Stem på Taxi som årets DOGS4ALL-hund! (Konkurransen avsluttes ikveld)


Recommended Posts

Skrevet

Ble det pyrrebildet med alle ungene...

Det er ikke kvalitet som gjelder i fotokonkurranser noe mer kan man si. :P

Irriterer meg inderlig over sånt, men kan trøste seg med det at Taxi lett hadde vunnet over pyrre bildet om det var bildet i seg selv som talte og ikke hvem som fikk mest stemmer. For Taxi bildet er mye bedre rent fotograferingsmessig.

  • Like 4
Skrevet

Irriterer meg inderlig over sånt, men kan trøste seg med det at Taxi lett hadde vunnet over pyrre bildet om det var bildet i seg selv som talte og ikke hvem som fikk mest stemmer. For Taxi bildet er mye bedre rent fotograferingsmessig.

Enig der. Veldig synd at fotokonkurranser har utviklet seg sånn...

Skrevet

Skulle ikke fått lov å hete fotokonkurranser slikt som dette. Er jo ikke kvaliteten på bildet som blir bedømt, men populariteten/sprednings/PR evnen til den som har tatt bildet.

Er en grunn til at jeg personlig svært sjelden deltar i bilde konkurranser. :/

Skrevet

Takk for stemmer og gode ord om Taxi! :)

Dessverre handler sånne konkurranser kun om å sanke stemmer og skaffe reklame, så da blir det fort sånn at et bilde av elendig kvalitet med en hund som står med understilte ben mens den peser og trekker en vogn med unger vinner :(

Jeg har forøvrig sendt enn ganske irritert mail til DOGS4ALL om hva jeg synes om at de brått bestemte seg for å avslutte konkurransen en hel uke før planlagt.

  • Like 1
Skrevet

Er av denne grunnen jeg ikke gidder å sende inn bilder til slike fotokonkurranser i det hele tatt. Synd dere ble slått på målstreken nok en gang! :(

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...