Gå til innhold
Hundesonen.no

Hannhund med interesse for innbilt svangerskap?


soelvd
 Share

Recommended Posts

Går det an at hannhundene viser interesse for tispe med innbilt svangerskap?

Noe er i alle fall veldig rart her. Tipsy venter ikke løpetid før i februar. Allikevel viste Monti plutselig en dag enorm interesse for henne, han gikk bak henne og siklet hemningsløst mye. Dagen etter ble det enda tydeligere at noe var på gang, han var skikkelig hannhund i nærheten av tispe med løpetid. Men Tipsy blør ikke og sånn. Hun er muligens litt hoven, men ikke noe annet.

Samtidig er hun helt desperat ute på terrassen og graver og styrer helt enormt på undersiden av terrassen, nesten som om hun bygger seg en hule. Graver og styrer enormt. Aldri sett henne gjøre noe sånt før.

Så jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, om det kan være løpetid på gang så tidlig, om det er innbilt (og Monti reagerer på det?).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Ekko reagerer voldsomt på betennelser hos andre hunder. Både indre betennelse som livmorbetennelse og større betennelser i sår. Riktignok ikke på samme måte som ved løpetid, men for folk som ikke kjenner han kan det sikkert se litt likt ut :/ Men det er en del hunder som reagerer på drektige tisper, så mulig de reagerer på inbildt også?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ekko reagerer voldsomt på betennelser hos andre hunder. Både indre betennelse som livmorbetennelse og større betennelser i sår. Riktignok ikke på samme måte som ved løpetid, men for folk som ikke kjenner han kan det sikkert se litt likt ut :/ Men det er en del hunder som reagerer på drektige tisper, så mulig de reagerer på inbildt også?

Huff, ikke si sånt. Eieren spøkte med at det er 2 mnd siden hun var på kennel med løpetid. Kanskje hun er drektig :lol:

Hmm, betennelser ja.. Hun virker i fin form, men slikker seg mer enn ellers. Og sier veldig ifra når han prøver seg. Kanskje kan jeg forveksle interessen hans med noe annet også, det er fullt mulig. Har aldri hatt han så tett på løpetispe før i alle fall.. Hmm..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En tispe vi trener med har hatt endel urinstein og infeksjoner, det er mange hannhunder som reagerer på henne når hun har det.

Dere har nok rett på et eller annet vis. Når jeg stod opp i dag var dessverre Tipsy kjempedårlig. Ekstremt nedsatt allmenntilstand, hun virker kjempesløv, vil ikke røre på seg og bakbena virker stive. Dyrlegen hadde tid om 1-2 timer, så vi venter...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere har nok rett på et eller annet vis. Når jeg stod opp i dag var dessverre Tipsy kjempedårlig. Ekstremt nedsatt allmenntilstand, hun virker kjempesløv, vil ikke røre på seg og bakbena virker stive. Dyrlegen hadde tid om 1-2 timer, så vi venter...

Oj, så kjipt. Krysser labber og haler for Tipsy. :hug:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lykke til!

Æsj. Det er ikke alltid man vil ha rett :/ Lykke til!

Tusen takk. :) Det gikk bedre enn forventet, de så ingenting galt på ultralyd og antar det er tidlig stadie av livmorbetennelse. Hun har fått ganske sterke smertestillende nå og virker i fin form, men sover mye. Det var tydelig at hun brukte alle krefter hun hadde på å holde seg oppe hos dyrlegen. Så håper jeg de hjelper.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:ahappy: Så bra!

Da håper jeg det fortsetter og at hun har hatt veldig tidlig stadie av pyometra som dere får tatt med antibiotika og sånn. Får hun fortsatt smertestillende?

Jeg også. Og nei, hun fikk kun smertestillende i firetiden i går. Så den er nok ute for lengst, men damen er i fin form for det. Godt å se :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg også. Og nei, hun fikk kun smertestillende i firetiden i går. Så den er nok ute for lengst, men damen er i fin form for det. Godt å se :)

Spørs litt på hva slags type smertestillende det er, noen sitter gjerne i opp til 24 timer. :) Men veldig veldig godt å høre at hun virker i form!! Nå kan antibiotika også virke fort, Martin fikk jo betennelse i ene testikkelen når han ble bitt der, det ble jo bedre på et døgn. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spørs litt på hva slags type smertestillende det er, noen sitter gjerne i opp til 24 timer. :) Men veldig veldig godt å høre at hun virker i form! Nå kan antibiotika også virke fort, Martin fikk jo betennelse i ene testikkelen når han ble bitt der, det ble jo bedre på et døgn. :ahappy:

Dyrlegen sa i alle fall i går at hun nok kunne variere endel i hvor god form hun var i utpå kvelden. Så håper egentlig det og at hun bare er bedre nå. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...