Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gutten vår er veldig sosial og hyggelig, og ikke redd noe. Men i det siste har han reagert veldig på støvsugeren... Vi fikk nettopp ny støvsuger (stor sentralstøvsuger, bråker endel), og han er kjempeskeptisk, han demper og maser og kliner og krafser på oss, og tør knapt å hoppe over støvsugerslangen. Såvidt vi vet har det ikke skjedd noe negativt når vi har støvsugd, og vi pleier å ignorere han når vi støvsuger. Han var skeptisk til den gamle (en liten, vanlig en), men nå er han helt overkosete og klengete, og peser og står i.

Hva gjør vi? Vi kan fint flytte han inn i et annet rom mens vi støvsuger, men da sitter han jo der og er "livredd". Har prøvd å gi han tyggeleke, men han er helt oppslukt i det støvsugermonsteret. Har også hatt han ute, men det er ikke alltid det passer seg pga vær og mye støy i nabolaget fra biler, tog og mennesker, som stresser han.

Han er tydeligvis litt i spøkelsesalderen, har i det siste begynt å knurre på alt og alle, men det er kanskje fjortisalderen for en hannhund på 6 mnd? Men støvsugeren er altså hovedproblemet vårt...

Skrevet

Jeg hadde bare ignorert han og fortsatt å støvsugd. Om du skal støvsuge nær ham, så be han flytte seg først, og vent med å støvsug der til han har flyttet seg.

  • Like 5
Skrevet

Støtter tulips strategi :). Bare å overse. Er han redd, kan han selvsagt bare gå vekk - han MÅ jo ikke være nær dere om han ikke vil liksom. Så bare fortsett å støvsug, du :).

  • Like 1
Skrevet

Med vår valp (nå tre mnd) har vi bare oversett han hver gang vi støvsuger, han surrer rundt på egen hånd, bjeffer en gang eller to til støvsugeren også legger han seg ned og bare ser på. Støtter ignoreringstipset :)

Skrevet

Vi gjorde som de andre sier her, og bare ignorerte. I begynnelsen var hun litt skeptisk (tror det var mest lyden) og holdt god avstand mens hun observerte. Nå er hun 6 mnd og løfter ikke et øre når vi støvsuger. Må be henne flytte seg for at vi skal få støvsugd der hun ligger, eller støvsuge rundt henne :P Så jeg ville ignorert slik de andre sier :)

Naboen kjørte en annen strategi. De hadde støvsugeren stående fremme på stuegulvet hele døgnet i mange uker, slik at hunden ble vant til synet av den. La også godbiter oppå. Så skrudde de den på av og til i korte økter flere ganger daglig, og økte lengde etterhvert. Så begynte de å støvsuge litt rundt om kring, og nå er også den hunden vant til støvsugeren. (Jeg har aldri prøvd denne metoden. Syns det høres for dillete ut, men det funket for naboen og den hunden)

Skrevet

Chicka er heller ikke kjempe glad i at jeg støvsuger, men jeg gjør ikke noe med det, hun flytter seg bare hvis hun syntes jeg er for merke hun.

Gjør du noe med det kan skepsisen eskalere og det vil man ikke ;)

Skrevet

Dina, nå 3 år, har aldri vært noen fan av støvsugern.

Hun liker ikke engang at jeg vasker huset med mopp.

Jeg gjør som andre har sagt, ignorerer.

Det blir hennes eget ansvar å holde avstand, som regel tusler hun og Linus inn på gjesterommet der de har egen sofa.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...