Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan man få trekk på utstilling om hunden har en liten fettkul?


Red Merle
 Share

Recommended Posts

Jatzy har en liten fettkul på ryggen, like bak skulderen. Vi har vært hos veterinær og undersøkt den, og kom da frem til at denne ikke er farlig, og den plager henne ikke på noen måte heller. Den er på størrelse med en ert. De aller fleste finner den ikke om de ikke vet hvor den er i fra før, hvis ikke jeg viser dem den da. Å operere den vekk vil være mer av kosmetiske årsaker enn helsemessige, da operason/narkose allid innbærer en større riksiko. Og jeg vil aller helst ikke at hunden min skal skjæres i om dette ikke er helt nødvendig. Holdt å kastrere henne liksom.

Men så er det jo dette forbaska stor certet som vi ikke klarer helt å gi opp kampen på. Også er det jo selvsagt min store utstillings interesse som gjør at det er kjempe kjipt om hun må pensjoneres helt, om hun ikke opereres. Personlig synes jeg Jatzy er for fin til å kunne gi opp kampen i ringen. Hun har sine feil ja, men hunder med større feil er champions, så ja. Konkuransse instinkt!

Så ja, som tittelen sier : Kan man få trekk på utstilling om hunden har en liten fettkul?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gamlebikkja mi fikk kommentar på det for nesten 10 år siden, men ikke trekk (stod iallefall ikke det i omtalen). På hest har jeg opplevd å få trekk for det, så der helgarderer jeg meg alltid med veterinærattest om det er noe "ufarlig", men jeg skjønner ikke helt hvorfor de skal trekke for det på hund...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Still i vei... Min lille champion ble BIR BIG og BIS 3 på lørdag rett etter at unghunden min hadde bitt han ganske kraftig i hodet. Han hadde "hjørnetannhull" både over og under hodet og ble bare mer og mer hoven i det en kinnet. Heldigvis var det kinnet vekk fra dommeren ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*phu*. Godt å høre, var nemlig i ferd med å pensjonere henne helt, eller iallefall frem til hu blir veteran. For det er vel sånn at veteraner ikke kan bli champion?

Veteraner kan bli champion, de kan bare ikke ta imot Cacib :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veteraner kan bli champion, de kan bare ikke ta imot Cacib :)

Aha ja, ja det var jo noe de ikke kunne få, hadde bare glemt hva det var hehe :) Veterinær attest kan jeg jo skaffe, sånn i tilfelle man møter på en kjip dommer. Men tror hun vil få mer trekk for at hun er lubben, enn en liten fettkul man må leite godt etter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...