Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydloggen fra drapet på Balder og Odin!


Castella
 Share

Recommended Posts

Her er et opptak av enn samtale mellom politiet og en innringer som diskuterer hva de skal gjøre

med Balder og Odin som senere denne kvelden ble brutalt henrettet med streife skudd av politiet som resulterte i at de blødde i hjel.

https://www.facebook.com/photo.php?v=10153308580960405&set=o.170826253093221&type=2&theater

Her er hva Hamar arbeiderblad skriver om saken

http://www.h-a.no/Nyheter/Nyheter/tabid/72/articleView/true/moduleid/215759/Default.aspx

Det er også en lydlogg fra etter hundene har blitt drept, denne er ikke offentliggjort enda.

Disse loggene sier noe om politiets holdninger til dyr, jeg synes det er helt vanvittig å vite at disse mennene kommer ustraffet fra hendelsen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff. Det hadde jeg ikke trodd. Nesten så man håper på det ikke er ekte for det var styggelig :(

Og når man setter sammen de uttalelsene fra politifolk, sammen med hva politidirektoratet uttaler i Brennpunkt om (eller hvordan de bagatelliserer) kriminalitet begått mot dyr - så virker det unektelig som at politiet i Norge har en del "ukultur" hva gjelder dyr og saker som omhandler dyr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...