Gå til innhold
Hundesonen.no

Øye som ikke gror - noen råd?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skadet øyet mitt 1. mai 2013. Det grodde bra da, men så sprakk det opp igjen på høsten. Og siden det så har det vært plagsomt med at såret ikke gror. Jeg er avhengig av å ha voltaren øyendråper med meg, for om det blir for tørt, så gjør det svinaktig vondt slik at jeg ikke kan sove eller kjøre bil (for det skjer alltid i sånne situasjoner).

Jeg har vært hos øyelege, og eneste jeg fikk beskjed om var at siden jeg skrapet meg opp på organisk materiale, så vil dette ta tid (så husk folkens, skal dere rispe øyne, finn noe uorganisk. :aww: ). Det kan ta ÅR før det er grodd sa han... Og jeg vil ikke plages i ÅR med det...

Så har noen et eller annet godt råd for å få øyne til å gro? Noe jeg kan vaske det med? Eller andre lure råd på innerlomma?

Skrevet

Kjøp ringblomst/arnica blader på helsekost, du trenger ikke mange grammene. Kok opp vann, trekk en sterk te av bladene og tilsett vanlig salt ( maks 1ts pr liter vann). Skyll/drypp på øyet fem ganger dagen. Ringblomst er både lindrende, bakteriehemmende og fremmer grovev.

Teen holder seg en uke i kjøleskap i tett beholder.

  • Like 1
Skrevet

012820-2T.jpg

:lol:

Da jeg var på legevakta etter stevnet i fjor, så sier damen til meg.

"Ikke dårlig. Du kom inn som en vanlig mann, og kan dra som Kaptein Sabeltann". :lol: Seriøst. Jeg er ikke 5 noe mer. :lol:

  • Like 3
Skrevet

:lol:

Da jeg var på legevakta etter stevnet i fjor, så sier damen til meg.

"Ikke dårlig. Du kom inn som en vanlig mann, og kan dra som Kaptein Sabeltann". :lol: Seriøst. Jeg er ikke 5 noe mer. :lol:

Venninna mi er 28 og hadde blitt stolt av en sånn kommentar, hehe :) Sabelsatanfan! :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...