Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette må være min minst begivenhetsrike EFIT så langt. Ikke at det sier så mye, siden det bare er min andre EFIT. :P Men i dag var en skikkelig avslappningsdag, og det gjorde godt. Tidene er ca-tider.

10:00 - Vi står opp. Ikke alle er like våkne, og noen tar gjerne en blund til mens matmor tar morgenstellet.

DSC_0355_zps2fbd4b09.jpg

11:00 - Etter frokost var det en omgang med børsten på Ozu. Jeg hadde ikke tenkt å bade ham før om en god ukes tid så han var klar til NKK Rogaland, men gutten oppdaget nyhevdet mark på lørdag, så da var det å hive ham rett i stampen da vi kom hjem. Så i dag ble det en god gjennombørsting, noe han synes er såpass kjedelig at han måtte avreagere med litt lek etterpå.

DSC_0356_zpsaa45dd9d.jpg

12:00 - Etter litt lek og herjing var det på tide å komme seg ut på tur. Det regnet konstant, så turen ble bare 1,5 time, men vi koste oss lell. Skikkelig høstvær!

DSC_0357_zps6ccc2817.jpg

13:30 - Både matmor og pelsen var gjennomvåt etter turen, så gutten ble frottètørket på beste vis.

DSC_0358_zpse766c5db.jpg

14:00 - Tid for lunsj. Jeg måtte ha noe for å få varmen i meg igjen, så det ble nudler krydret med ekstra chilii og pepper.

DSC_0360_zps56712ef0.jpg

15:00 - Med både tur og lunsj overstått, var det på tide med litt spilling. Gammel klassiker - Morrowind.

DSC_0361_zps50885fd2.jpg

16:00 - Pelsen ligger i gangen og hviler mens jeg spiller.

DSC_0362_zps9ff00a02.jpg

17:00 - Samboer er på dagstur til Jøssingfjorden med sin familie, så jeg har ren Tabris-dag med full avslapning. Så fra spilling er det å se siste episode av Luksusfellen mens jeg gumler sjokoladerestene fra lørdagen.

DSC_0363_zps024970b0.jpg

18:00 - Ozu får også litt ekstra helgekos.

DSC_0364_zpsc8b998bf.jpg

19:00 - Samboer kommer snart hjem, så jeg mekker middag.

DSC_0365_zpscc274c6b.jpg

20:00 - Der har min bedre halvdel kommet hjem, og vi koser oss med god middag mens vi ser en episode Friends.

DSC_0369_zps7c213c33.jpg

21:00 - Sliten etter den strabasiøse dagen går jeg og legger meg i senga for å lese.

2013-09-01%2020.36.58.jpg

Det var siste bildet, siden bildet klokken ti ville vært det samme da jeg fortsatt leste. Klokken elleve sov jeg.

Sånn, dette må være historiens lateste søndag, men det var faktisk ganske herlig. :ahappy:

  • Like 5
Skrevet

Bare halvannen time tur i regnvær? Mer enn jeg gjør når det regner konstant (hunden nekter og, så det er jo greit). :lol:

Hva var det du lagde til middag? :)

Skrevet

Bare halvannen time tur i regnvær? Mer enn jeg gjør når det regner konstant (hunden nekter og, så det er jo greit). :lol:

Hva var det du lagde til middag? :)

Ja, har blitt litt sportslig på mine gamle dager. Turene er som oftest 2-3 timer når jeg ikke er på kurs eller treninger med pelsen - med unntak av slikt regnvær. Så nå føles 1,5 time som "bare", noe jeg aldri hadde trodd om noen sa det til meg for et halvt år siden. Utrolig hva man blir vant til!

Middag var fylt canneloni med al forno saus bakt i ovnen med parmesanost. Men alt var juks og ferdigkjøpt. ;)

Skrevet

Ble veldig nyfiken på middagen jeg også. Det hørtes godt ut, men hvordan ser denne pakken ut? Aldri sett jeg :P

Koselig og avslappende dag da :)

Skrevet

Cannelonien kjøpte vi på Helgø, der de selger fersk pasta. Sausen er Dolmio Al Forno på glass. :)

Fyller du cannelonien med kjøttdeig da eller?

Det så skikkelig nam ut ;)

Skrevet

Fyller du cannelonien med kjøttdeig da eller?

Det så skikkelig nam ut ;)

Den er ferdig fylt. Jeg setter dem bare rett i formen, heller over sausen og har over revet parmesan. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...