Gå til innhold
Hundesonen.no

Syk tørketrommel - noen erfaringer?


Recommended Posts

Skrevet

Min høyt elskede elto tørketrommel (kondens) er blitt syk, så lurte egentlig på om noen har vært borti samme greia? Har litt stram økonomi akkurat nå, så den må liksom vente både på en eventuel reperajson eller utbytting.

Saken er, den er renset for lo, aldri funnet lo i "boksen nede" som jeg antar er kondensatoren. Men den (hele maskina) har i perioder vært veldig varm, og endel av tøyet har bare blitt varmt og ikke helt tørt. Så her en dag tok vi ut en runde med klær og da hadde ene fleecegensern smelta litt. Men var kun den ene gensern, og maskina hadde stått på "syntet og fint" ikke full effekt. Testa den igjen, denne gangen med håndklær på enda lavere instilling, og resultatet var et håndkle med brune svimerker på, og resten vått. Nå har vi ikke testa den mer, trakk ut ledning og ba folk ikke bruke den.

Noen som har vært borti samme/lignende? Og hva ble resultatet? Frister lite å levere den inn for reperasjon om det koster et par tusen å fikse, da kan vi heller vente litt lenger og kjøpe en splitter ny. Den er ikke gammel, men den er MYE brukt. Og sikkert brukt hardt (med mye klær i osv).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...