Gå til innhold
Hundesonen.no

Frustrasjonsinnlegg om vår tur til SKK Värmland


Benedicte
 Share

Recommended Posts

Sakser fra Facebook for å få ut litt frustrasjon og spørre på klagemulighetene mine i denne situasjonen.

"Fy søren for en slitsom helg. Står opp 02:20 natt til lørdag og kjører i 4 timer for å komme oss på hundeutstilling. Dagen før kjørte Knut 12 timer fra Bergen til Ransäter og la ned tusenvis av kroner i overnatting og kjøring, kun for å prøve å ta cert og cacib på Sting så han blir svensk og internasjonal utstillingschampion. For å gjøre en meget lang og slitsom prosess kort, så sendte aldri SKK meg startnummeret på mail, og når jeg purret på dette fikk jeg beskjed om å hente nummerlapp i sekretariatet på utstillingsdagen. Ikke tenkte jeg på at jeg måtte ni-lese all info om Sting som stod på den... Jeg tittet raskt i katalogen i sekretariatet og så at Sting ikke stod i katalogen, men tenkte at det bare var en følgefeil. Jeg går til ringsekretæren og leverer Sting sitt working certificate, men ringsekretæren ser ikke på den engang før jeg får den i retur. Jeg sier også at Sting ikke står i katalogen under korthåret vorstehhund, men at han skal gå i bruksklassen, og det skulle hun ordne.
Ettersom jeg ikke har katalog så sitter jeg og bare venter på å bli ropt opp, og når en enslig hannhund er inne i ringen så tenker jeg at det er åpen klasse. Når ringsekretæren plutselig gir hund og eier CACIB-sløyfen så løper jeg bort og spør hvorfor de i alle dager gir denne ut før vi har vært i ringen? Ringsekretæren svarer at "strihåret vorstehhund har jo ikke vært inne enda, dette er jo korthår", hvorpå jeg svarer at jeg har jo korthår!!! Ringsekretæren ber meg om å vente, altså får eier og hund med seg CACIB-sløyfen ut og går, noe som gjør at hannhundbedømmelsen er ferdig før hun får snakket med dommeren. Dommeren sier at han ikke kan la oss konkurrere om cert eller cacib, men vi kan få en bedømmelse og en kritikk, og maks en CK. EN KRITIKK???? Vi har ikke stått opp kl 2 på natten, Knut har ikke reist 24 timer og vi har ikke lagt ned tusenvis av kroner på å få en ***** KRITIKK????!!!
Jeg begynner å gråte, alle funksjonærer på huset hentes, dommeren og ringsekretæren diskuterer, og ringsekretæren klarer å lire av seg at jeg burde ha sett dette i katalogen?! Eller HUN burde ha luktet lunta når jeg sa at Sting ikke stod i under korthåret vorstehhund, eller sett at det stod korthåret vorstehhund på working certificatet?
Så ble vi sendt rundt og rundt på hele utstillingsplassen, full av sinne og frustrasjon, hvor funksjonærene prøvde seg på at NKK hadde overført feil informasjon og påstod at Sting må ha vært registrert som strihåret på registreringsnummeret sitt i NKK. Feil. Konklusjonen ble til slutt at SKK har gjort en drøy feil som ringsekretæren ikke oppdaget, og ikke handlet raskt nok med å rette opp når jeg ga beskjed, og vi må lide under dette. "Men dere får igjen startavgiften", stor jubel. Not.
Dommeren spør igjen om jeg vil ha en bedømmelse av Sting, og etter litt overtaling så går jeg med på det. Sting løper to runder og jeg stiller han opp. Dommeren ser på han og sier "Det her var synd. Det her var jækla synd", og gir Sting en CK og en perfekt kritikk, og hinter til at Sting hadde vunnet alt sammen, og forteller meg at det var en glede å få bedømme han. Så dro vi hjem, og Knut og Sting la seg ut på den 12 timer lange hjemreisen uten å ha oppnådd en dritt.
Heldigvis kom vi i kontakt med en hyggelig funksjonær som jobbet for SKK, som viste full forståelse og var veldig lei seg på våre vegne. Hun skulle ta dette videre, og så skulle vi ta kontakt med henne i dag. Vi fant henne, og hun hadde snakket med SKK. Ettersom Sting fikk CK som èn av to hannhunder, og den andre var svensk champion, så blir Sting svensk utstillingschampion og kan nå titulere seg S UCH N UCH NV-09-10-12 NORDV-10 Haugtun's CRC Sting. Et stort plaster på såret, selv om det ikke ble noe internasjonalt championat!
Nå skal jeg sende en lang klage til SKK, og jeg har lyst til å kreve kompensasjon for alle reiseutgiftene. Kan jeg gjøre dette? Det er snakk om 4000 kroner vi la ned kun for at Sting skulle bli INT UCH og S UCH. Deretter skal jeg sende en hyggelig mail til funksjonæren og spørre om hun kan sende meg en championatrosett som jeg videresender til Knut.
Alle som jobbet på Ransäter vet hvert fall hvem Sting er nå :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å fy f***! Skjønner godt du er sint ja.

Jeg tror neppe du får noe kompensasjon for tapte utgifter, men det er fullt lov å prøve seg, og det synes jeg du skal gjøre også. Legg ved kopi av alt av kvitteringer sammen med en saklig klage.

Grattis med SUCH i allefall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ai ai, helt tragisk! Jeg hadde også prøvd å få kompensasjon på dette, selv om det kanskje ikke går, men skader jo absolutt ikke å prøve! Og en saklig klage ville også selvsagt skrevet. Ellers, gratulerer med S UCH hvertfall! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for medlidenhet, det er akkurat det jeg trenger nå! :ahappy: Skal sende inn klage i kveld, så får vi se :)

Her er forøvrig kritikken:

"Korthårig vorstehhund. Beskriven utom tävlan.

Bra hårlag, bra temperament. Stor, utmerket helhet. Vackert, langt og maskulint huvud, bra ögon og öron. Bra over och underlinje, bra skuldra, bra overarm, tilstreckligt forbröst, bra vinkler bak, bra lår, bra ben och tassar. Mycket balanserade och effektiva steg. Velvisad."

Det svir enda.... :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...