Gå til innhold
Hundesonen.no

Frustrasjonsinnlegg om vår tur til SKK Värmland


Benedicte
 Share

Recommended Posts

Sakser fra Facebook for å få ut litt frustrasjon og spørre på klagemulighetene mine i denne situasjonen.

"Fy søren for en slitsom helg. Står opp 02:20 natt til lørdag og kjører i 4 timer for å komme oss på hundeutstilling. Dagen før kjørte Knut 12 timer fra Bergen til Ransäter og la ned tusenvis av kroner i overnatting og kjøring, kun for å prøve å ta cert og cacib på Sting så han blir svensk og internasjonal utstillingschampion. For å gjøre en meget lang og slitsom prosess kort, så sendte aldri SKK meg startnummeret på mail, og når jeg purret på dette fikk jeg beskjed om å hente nummerlapp i sekretariatet på utstillingsdagen. Ikke tenkte jeg på at jeg måtte ni-lese all info om Sting som stod på den... Jeg tittet raskt i katalogen i sekretariatet og så at Sting ikke stod i katalogen, men tenkte at det bare var en følgefeil. Jeg går til ringsekretæren og leverer Sting sitt working certificate, men ringsekretæren ser ikke på den engang før jeg får den i retur. Jeg sier også at Sting ikke står i katalogen under korthåret vorstehhund, men at han skal gå i bruksklassen, og det skulle hun ordne.
Ettersom jeg ikke har katalog så sitter jeg og bare venter på å bli ropt opp, og når en enslig hannhund er inne i ringen så tenker jeg at det er åpen klasse. Når ringsekretæren plutselig gir hund og eier CACIB-sløyfen så løper jeg bort og spør hvorfor de i alle dager gir denne ut før vi har vært i ringen? Ringsekretæren svarer at "strihåret vorstehhund har jo ikke vært inne enda, dette er jo korthår", hvorpå jeg svarer at jeg har jo korthår!!! Ringsekretæren ber meg om å vente, altså får eier og hund med seg CACIB-sløyfen ut og går, noe som gjør at hannhundbedømmelsen er ferdig før hun får snakket med dommeren. Dommeren sier at han ikke kan la oss konkurrere om cert eller cacib, men vi kan få en bedømmelse og en kritikk, og maks en CK. EN KRITIKK???? Vi har ikke stått opp kl 2 på natten, Knut har ikke reist 24 timer og vi har ikke lagt ned tusenvis av kroner på å få en ***** KRITIKK????!!!
Jeg begynner å gråte, alle funksjonærer på huset hentes, dommeren og ringsekretæren diskuterer, og ringsekretæren klarer å lire av seg at jeg burde ha sett dette i katalogen?! Eller HUN burde ha luktet lunta når jeg sa at Sting ikke stod i under korthåret vorstehhund, eller sett at det stod korthåret vorstehhund på working certificatet?
Så ble vi sendt rundt og rundt på hele utstillingsplassen, full av sinne og frustrasjon, hvor funksjonærene prøvde seg på at NKK hadde overført feil informasjon og påstod at Sting må ha vært registrert som strihåret på registreringsnummeret sitt i NKK. Feil. Konklusjonen ble til slutt at SKK har gjort en drøy feil som ringsekretæren ikke oppdaget, og ikke handlet raskt nok med å rette opp når jeg ga beskjed, og vi må lide under dette. "Men dere får igjen startavgiften", stor jubel. Not.
Dommeren spør igjen om jeg vil ha en bedømmelse av Sting, og etter litt overtaling så går jeg med på det. Sting løper to runder og jeg stiller han opp. Dommeren ser på han og sier "Det her var synd. Det her var jækla synd", og gir Sting en CK og en perfekt kritikk, og hinter til at Sting hadde vunnet alt sammen, og forteller meg at det var en glede å få bedømme han. Så dro vi hjem, og Knut og Sting la seg ut på den 12 timer lange hjemreisen uten å ha oppnådd en dritt.
Heldigvis kom vi i kontakt med en hyggelig funksjonær som jobbet for SKK, som viste full forståelse og var veldig lei seg på våre vegne. Hun skulle ta dette videre, og så skulle vi ta kontakt med henne i dag. Vi fant henne, og hun hadde snakket med SKK. Ettersom Sting fikk CK som èn av to hannhunder, og den andre var svensk champion, så blir Sting svensk utstillingschampion og kan nå titulere seg S UCH N UCH NV-09-10-12 NORDV-10 Haugtun's CRC Sting. Et stort plaster på såret, selv om det ikke ble noe internasjonalt championat!
Nå skal jeg sende en lang klage til SKK, og jeg har lyst til å kreve kompensasjon for alle reiseutgiftene. Kan jeg gjøre dette? Det er snakk om 4000 kroner vi la ned kun for at Sting skulle bli INT UCH og S UCH. Deretter skal jeg sende en hyggelig mail til funksjonæren og spørre om hun kan sende meg en championatrosett som jeg videresender til Knut.
Alle som jobbet på Ransäter vet hvert fall hvem Sting er nå :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å fy f***! Skjønner godt du er sint ja.

Jeg tror neppe du får noe kompensasjon for tapte utgifter, men det er fullt lov å prøve seg, og det synes jeg du skal gjøre også. Legg ved kopi av alt av kvitteringer sammen med en saklig klage.

Grattis med SUCH i allefall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ai ai, helt tragisk! Jeg hadde også prøvd å få kompensasjon på dette, selv om det kanskje ikke går, men skader jo absolutt ikke å prøve! Og en saklig klage ville også selvsagt skrevet. Ellers, gratulerer med S UCH hvertfall! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for medlidenhet, det er akkurat det jeg trenger nå! :ahappy: Skal sende inn klage i kveld, så får vi se :)

Her er forøvrig kritikken:

"Korthårig vorstehhund. Beskriven utom tävlan.

Bra hårlag, bra temperament. Stor, utmerket helhet. Vackert, langt og maskulint huvud, bra ögon og öron. Bra over och underlinje, bra skuldra, bra overarm, tilstreckligt forbröst, bra vinkler bak, bra lår, bra ben och tassar. Mycket balanserade och effektiva steg. Velvisad."

Det svir enda.... :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...