Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ico har en sår pote. Den virker til å være ubehagelig, men han halter ikke. Slikker seg periodevis mer enn normalt, og liker ikke å bli tatt der. Selve tråputene er fine, men det er huden i mellom som virker sår. Rød og irritert og litt hoven. Er det noe jeg kan gjøre for å hjelpe han, eller bør vi komme oss til veterinær? Finner ingen fremmedlegmer, og allmentilstanden er topp.

Fikk ikke noen gode bilder, men legger ved fordet.

"Syk" pote

20130715_131142.jpg

Nærbilde av "syk" pote. Kan såvidt se den såre huden

20130715_131045.jpg

"frisk" pote (til sammenligning)

20130715_131133.jpg

Skrevet

Jeg hadde prøvd å klippa ned pelsen slik at det blir lettere å holde tørt og rent :-) Det kan være et lite dår som en grunnen! Så klipp pels under poten best mulig og vask med grønnsåpe er min tanke :) Og prøv å unngå slikking!

Skrevet

Ligner på noe min hund hadde og da var det et lite sår som hadde blittt irritert, skapt fuktighet i form av puss slik at det var et stort område som var irritert :-) fikset seg fort med grønnsåpe!

Skrevet

Smart! Takk for tips.

Ja, jeg tenkte at det kanskje kunne være noe soppgreier og. Kan det være soppen som gjør det sårt og irritert?

Ofte skaper fukt og verk fra såret sopp også :-) Men om du blander edikkvann så kverker dette sopp!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...