Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg har en border collie som har lagt på seg utrolig mye de siste tre ukene. Hun har litt melk i den ene spenen som jeg kjente, har kjent på magen hennes men kjenner ingenting... hun har spist samme mengden mat hele tiden.

Hun var i samme rom med en hann hund da hun var i ståen, men både jeg og moren min er usikker på om det skjedde noe. Kjenner ingen "klumper", men hun har stor mage

Skrevet

Eneste to måtene du nå kan sikkert få vite om hun er drektig på er 1.- Reise til dyrlegen å få det konstantert ved ul eller røntgen alt ettersom hvor langt hun er på vei 2.- Ved at hun plutselig får valper en dag. Ingen her inne kan fortelle deg om hun er drektig eller ikke, da det er vanlig med melk på tisper som har innbildt drektighet, og de kan også gjerne legge på seg.

  • Like 2
Skrevet

Kun dyrlegen kan gi deg et sikkert svar, ingenting av det du beskriver garanterer drektighet, men kan bety det :) Har hun hatt innbildt svangerskap før?

Skrevet

Hvor lenge siden var det hun "sto" i løpetiden? Er det en tre/fire uker, kan det godt være innbilt. Hvis det er 7-8 uker bør du absolutt komme deg til veterinæren for å få sjekket dette så du er forberedt på valper om en ukes tid.

Lykke til!

Susanne

Skrevet

Tar en tur til dyrlegen i morgen,ingenting var planlagt så er den eneste måten for og vite noe sikkert. Takk for tips og råd, blir vel lagt ut noe innlegg vis det blir valper

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...