Gå til innhold
Hundesonen.no

Krilos absolutt-ingen-ting-spennende-efit :p


Recommended Posts

Skrevet

Våknet ca 8 av at samboer sa hade og dro på jobb, men sovnet igjen før jeg rakk å ta bilde.. Men ca 9 våknet jeg igjen, men Leo sov

image_zps387fa5e8.jpg

Så halvsov jeg en time til og ca 10 tittet jeg ut av vinduet for å se hvordan været var

image_zpsf6aa3df2.jpg

Ca 11 hadde jeg akkurat gått ut av dusjet, og sjekker ståa med blåmerket etter bittet fra en hund på baksiden av kneet..

image_zps8de89bf3.jpg

Også gikk vi på tur, og det får dere litt bilder av :aww:

Leo må hoppe opp på alt av høyder, enten de er små eller store :P

image_zps49223ff7.jpg

Vi møtte på My på vei tilbake fra turen

image_zps1064d23e.jpg

Og vi måtte sjekke ut alle kajakkene til kjæresten til broren til samboer, de var spennende!

image_zps622f6e88.jpg

Og ca 12 var vi hjemme igjen

image_zps8c1ac11e.jpg

Rundt 13 spiste jeg frokost :P (ostesmørbrød)

image_zpsd473bc52.jpg

14 er jeg ute å henger opp klesvaska

image_zpse49557cc.jpg

Ca 15 har jeg børstet Leo, og han har fått et tyggebein for innsatsen :lol:

image_zps09acd70b.jpg

16 sjekker jeg ståa med kyllingen, fortsatt litt frossen..

image_zps02dd2377.jpg

Kl 17 har jeg gått rundt meg selv for å finne igjen tlf. Og husker ikke helt hva jeg holdt på med..

image_zps2d5deffd.jpg

Kl 18 leser jeg på sonen

image_zps78045595.jpg

Kl 19 spør jeg Leo om han vil ut en liten tur...

image_zps0de767c5.jpg

Kl 20 er jeg ute å henter meg litt rabarbera :)

image_zpsb7f8430d.jpg

Ca 21 er Leo og jeg ut å rusler for å møte samboer som har vært å trent

image_zps30f565af.jpg

Rundt 22 fryser jeg, så jeg går for å lukke verandadøra, noen koser seg ute..

image_zps367286ee.jpg

Og 23 spiser jeg is til kveldsmat, det er tross alt sommer :aww:

image_zpsc7017dd7.jpg

Og 24 har Leo og jeg lagt oss

image_zpse724f2b4.jpg

Og det var den dagen :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror kanskje 1700-bildet ditt er det kuleste jeg noen gang har sett i en EFIT! :D

Haha, ikke sant?! :D jeg gikk rundt leeenge for å finne igjen tlf, også fant jeg den og så at kl var 17 og husket jo ikke hva jeg egentlig holdt på med så da ble det sånn :P

Skrevet

Haha, alle har spist is idag :lol: Leo ser skikkelig god og myk ut :wub:

Edit: jeg har samme sengetøy som deg! Det er bare så fint, jeg digger det :D

Is er superduper viltig å spise, særlig om sommeren :lol:

Han er ganske så deilig og bløt, eller ikke akkurat nå, han har nesten ikke underull igjen, bare dekkhår, så han er litt "hard" akkurat nå i røyteperioden :P

Det er så deilig det sengetøyet! :D

Skrevet

For en herlig pelsball! :wub:

Og NÅ må jeg gå i fryseren og hente is :D

Takk :) haha, is er utrolig godt, sørlig med ekstra stæsj på :D

Leo altså :D Jeg liker gjøre-ingenting-dager :aww:

Det er egentlig deilig med sånne dager, jeg er bare ikke så god på det..rastløs :P

Av og til får jeg så lyst på en sånn pelsdott :wub:

Åå, tusen takk :ahappy::)

Åh, som jeg også lengter etter sånn lange dager uten noe spesielt å gjøre! :wub:

Det er egentlig deilig, men jeg er så rastløs, alltid så jeg er ikke så flink på å nyte dem når det bare er vanlig fri dag og ikke ferie :P

Elsker hund og katt på tur bildet!

Veldig enig, det er så herlig å se på de 2 sammen, og hvor mye de betyr for hverandre! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...