Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Verdens nest beste plutt (etter min egen :lol: ) søker seg ny eier, så videreformidler denne for en bekjent :)

«Plutten» ønsker seg ny interessert eier!

«Plutten» er en golden retriever født den 28.04.13. Han og jeg ønsker oss en ny eier til han. Det er mange som har ringt og ønsket seg han, men jeg vil gjerne at han kommer til en eier som enten selv kunne tenke seg å være med på utstilling eller i hvertfall kan låne han ut til meg. Jeg hjelper så klart til med klipping og utstilling og kommer ikke til å okkupere alle helgene til ny eier!

«Plutten» er etter NORDUCH FREECH NOV10 LP1FD1 Dewmist Side By Side og Bildvin's Blue Breeze. Bris har hatt et kull med Miles tidligere hvor både helse, eksteriør og gemytt ble veldig bra! Grunnen til at jeg har gjort kombinasjonen igjen er at jeg mistet min Snø i en tragisk ulykke. Tilbakemeldinger fra valpekjøpere i forrige kull er veldig, veldig bra – og faktisk har en nå kjøpt en helsøster til den de har fra før!

Pappa Miles er nordisk utstillingschampion og ble også svensk freestylechampion forrige helg. Han er en gutt med futt og humør – og dette er noe vi trenger på golden. Nå i sommer skal jeg på freestylekurs her i Norge sammen med Miles og hans eier. Miles går også lydighet klasse tre og har gjennomført MH. Bestefar Sidney (Dewmist Silkventure) har også titler i mange land, og har avlet veldig sunt og friskt med godt gemytt.

Mamma Bris kommer fra et kull på 10. En bror ble eksportert til Sverige og har cert der. Fire søsken er stilt i Norge med bra resultater (hp, ck). Bris har selv tispeplassering som beste resultat. Hun er ikke stilt igjen siden hun hadde første kullet for litt over to år siden, men det blir gjort når pelsen kommer igjen etter dette kullet. Bris har gått jaktkurs, menneskesporkurs og blodsporkurs. Det er nok blodspor hun mente var morsomst.

Jeg er på utkikk etter et hjem der valpen får den kjærligheten, oppfølgingen og stimulansen den trenger, og hvor den blir foret og mosjonert ved hjelp av mine råd for at valpen skal ha best mulig forutsetninger. Kjempefint om ny eier vil aktivisere utover de vanlige mosjonsturene!

Kan du gi plutten et godt hjem, eller om du har spørsmål kan du kontakte Signe på:

[email protected] eller tlf 91685157

Eller se http://www.bildvin.com/

8587_629366130406751_1471712519_n.jpg?oh

Plutten

1001446_629364837073547_1682164985_n.jpg

Pluttens pappa

1044111_629365923740105_1998390885_n.jpg

Pluttens pappa

1013660_629364850406879_275763603_n.jpg?

Pluttens mamma

Guest Gråtass
Skrevet

Er plutten en valp og det er trykkfeil i annonsen, eller er han 14 mnd gammel?

Skrevet

:wub::wub: Husker mamma Bris på blodsporkurs, herlig dame med en kjempeherlig matmor :D Valpen er bare 2 mnd, så sikkert bare en skrivefeil :)

  • Like 1
Skrevet

Er plutten en valp og det er trykkfeil i annonsen, eller er han 14 mnd gammel?

Trykkleif, ja ;) Plutten er født i 2013 :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...