Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Legger ut finn-annonsen vår her også jeg:

Hei!

Vi er et studentpar på 23 år som er på jakt etter en leilighet i Drammen (eller omegn) fra og med september eller oktober. Christoffer studerer ingeniørfag ved Høgskolen i Buskerud og Nina studerer ved Norges Veterinærhøgskole.

Christoffer jobber deltid hos Soundgarden i Drammen, og Nina jobber ved en dyreklinikk i Bærum og i en dyrebutikk i Lier.

Vi ønsker å betale inntil 9000 kr, med strøm og internett inkludert. Vi disponerer bil, men ønsker allikevel å bo innen 15 minutters gange til togstasjonen. Gjerne med mulighet for parkering/gateparkering. Leiligheten trenger ikke være møblert, men vi ønsker hvitevarer. Mulighet for dyrehold er en fordel, da vi etterhvert ønsker oss en voksen, rolig hund.

Vi er selv to rolige, hyggelige personer med fast inntekt. Vi røyker ikke og er sikre betalere.

Ta gjerne å ring oss om dette høres interessant ut, eller send oss en mail!

Vennlig hilsen
Nina og Christoffer

Link til annonse: http://www.finn.no/finn/realestate/lettings/wanted/object?finnkode=42145018

Om noen har lyst til å dele annonsen videre hadde jeg blitt kjempeglad. :)

Skrevet

Jeg skal leie ut i Kongsberg fra August. Men det er jo et stykke fra Drammen.

90 kvd leilighet, 2 soverom...Har ikke annonsert den enda.

For kjæresten hadde det nok vært perfekt siden han går på skole i Kongsberg, men jeg tror dessverre at å pendle Kongsberg-Oslo hver dag blir litt heftig for meg. :)

Skrevet

Jeg har leid leilighet i Drammen 2 ganger, begge ganger like etter skolestart, en skikkelig tulletid å finne hybel på. Fant nesten ingenting. Men så satte vi inn annonse i Drammens Tidene og begge gangene ble vi nedringt av hyggelige eldre folk som ville leie ut. :) Om dere ikke allerede har prøvd det. :)

Skrevet

Jeg har leid leilighet i Drammen 2 ganger, begge ganger like etter skolestart, en skikkelig tulletid å finne hybel på. Fant nesten ingenting. Men så satte vi inn annonse i Drammens Tidene og begge gangene ble vi nedringt av hyggelige eldre folk som ville leie ut. :) Om dere ikke allerede har prøvd det. :)

Takk for tips! Det skal vi gjøre! :)

Skrevet

Søren...skulle sett denne før...faren min har hatt ledig leilighet til i går, på Nøste, like ved CC butikken, der er det VELDIG ok med dyr og hunden kan være så mye den vil i hagen, søren, da hadde vi vist at vi fikk skikkelige folk (han som skal leie nå virker grei altså, men er noe helt annet med folk man "kjenner" fra før)...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...