Gå til innhold
Hundesonen.no

Chicka på tur!


Renate A

Recommended Posts

Vel når jeg blir dårlig med ørebetennelse så blomstrer Chicka opp og blir bedre og bedre, snakk om dårlig timing, men sånn er det å ha dyr.

Jeg er selvfølgelig kjempe Banana [fun] =D> for at hun viser så fremskritt og pakker på meg lue og kjeledress, knasker litt Paracet og går på tur med gullet.

Her er noen bilder fra ettermiddagsturen vår.

kveldvinter.jpg

Her sitter Chicka utenfor gavebutikken vedsiden av dyrlegen, hun venter på tur for å komme inn og veie seg. Det var en pusekatt der inne uten bur, så vi fant ut at vi ventet ute. :mrgreen:

kveldvinter01.jpg

"Kom igjen modern her lukter det noe godt altså..fort fort..."

kveldvinter02.jpg

Chicka må stå stille og vise frem sitt nye dekken (er det ikke fiint??)..ikke populært fra hennes side, man står ikke stille på tur. [-X

kveldvinter04.jpg

Her trener vi litt innkalling, men Chicka syntes det er litt rart for jeg sitter på huk, ikke står. #-o

Beklager litt røde øyne (får de ikke bort:crash :censored ) og noen uklare blider..ikke lett med plutselig aktivhund, kulde og trykke på knappen i riktig tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt å høre at hun er på bedringens vei! Selvom det passer litt dårlig at du blir syk når hun blir frisk :( Var selv ute og trena kl 01 i natt, da var Lisa klar for apporttrening. Hva gjør man ikke for den firbente...?

Du er syk assa....! :wink: Eller var det engasjert man kaller det...? 8)

Kjempe flott at Chicka er i bedre form!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt å høre at hun er på bedringens vei! Selvom det passer litt dårlig at du blir syk når hun blir frisk :( Var selv ute og trena kl 01 i natt, da var Lisa klar for apporttrening. Hva gjør man ikke for den firbente...?

Hi hi der er vi to faktisk...gikk ut med Chicka sånn i ett tiden jeg også og trente litt med hun på slutten av turen, bare rolig LP på oss da. :wink:

Kall meg gal!!! 8)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...