Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Legger denne ut for en venninne:

Bella er en basset houndtispe på tre år. Hun har stamtavle, men er aldri stilt ut. Født og oppvokst i en stor flokk, med både store og små hunder. Bella slet lenge med sterke, hormonelle svingninger samt innbilt svangerskap, hun ble derfor sterilisert ved passert toårsalder. Hun har i etterkant av sterilisering roet seg og helt klart fått det bedre. Hun har ikke hatt dårlige perioder som tidligere, men nå begynner det å vise seg igjen, at hun fortsatt ikke trives i en flokk. Bella fortjener ett hjem der hun er alenehund og får all oppmerksomheten. Trist som bare det, men sånn er det av og til – ikke alle hunder trives som flokkhunder.

Bella omplasseres med prøvetid. Hun er litt menneskesky, men nysgjerrig og kontaktsøkende i eget tempo. Når hun er trygg kommer hun mer enn gjerne og tigger etter kos. Hun er helt klart mer skogsgeit enn bydame, så ønsker at hun skal komme til et hjem hos mennesker som trives ute.

Hun er som rasetypisk, veldig glad hele tiden og med på alt som skjer. Nysgjerrig jente, og snute som fører henne ut på ukjente stier – kontra der hun først tenkte å gå!

Bella er en basset med futt og fart (litt ekstra energi). Veldig glad i små mennesker og er ellers en myk og forsiktig jente.

Hun må komme til et hjem uten andre hunder da hun er oppvokst i flokk og helt tydelig ikke fungerer i denne så godt som resten av flokken gjør. Hun kan være ei bølle uten like når det gjelder lek med andre hunder.

Alt av utstyr kan følge med.

PS: dette er ikke en hund som MÅ omplasseres, heller ikke et tilfelle der det hele er uholdbart hjemme. Men som matmor er det utrolig sårt å se at en så nydelig hund ikke trives og heller ikke faller til ro i flokken. Derav prøvetiden – for Bella skal hjem igjen til oss uansett årsak om det ikke fungerer i nytt hjem.

Send en mail til [email protected] eller ring 41 55 40 92, for både bilde og mer informasjon.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...