Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har gode bøker om seriemordere å foreslå?
Har en bok som heter En var ikke nok, har Hallo Mr.Gacy og boken om Andrej Tsjikatilo.
Helst på norsk.
Og fra virkeligheten.

Skrevet

Dexter er jo virkelig. :aww: Han er tross alt på TV. :lol:

Men da kan jeg ikke hjelpe. Men er det ikke skrevet noe om han seriemorderen fra Haldenstraktene da? Vi har jo tross alt en norsk en også...

  • Like 1
Skrevet

Hva med noen av disse?

Helter Skelter av Vincent Bugliosi og Curt Gentry, kan bli vanskelig å finne den på norsk da men

Belle Gunness; en seriemorder fra Selbu av Anne Berit Vestby (har ikke kommet ut enda)

Ellers er det en del navn her: http://lister.start.no/5501 men de er jeg ikke sikker på om det fins bøker til på norsk. Alt dette hadde vært mye enklere om du ville ha de på engelsk :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg får ikke med meg noe om jeg leser på engelsk, det er det som er greia. Men, da har jeg noe å sjekke ut :) Takkf or tips :)

Dexter, han starta jeg se på en gang, men ble ikke helt fortrolig med han. Ikke med Hannibal heller merker jeg. Men, dem er jo begge virkelige, for dem er på TV ja :P

Skrevet

Hva med lesestoff om Jack the Ripper? Her er det mye å finne på nett. Historien fasinerer meg, kanskje mest fordi man aldri har funnet ut hvem det egentlig var, og mytene er mange samtidig som det foreligger mye fakta.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...