Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag tok jeg med kameraet i skogen med forbehold om å BARE filme med det, og ikke ta bilder.. Jeg har aldri filmet med det før så jeg må si jeg ble fornøyd med resultatet. Veldig morro! Hadde ikke med meg stativ da, så de håndholdte bildene rister litt, men jeg synes det tilfører litt sjarm jeg. Og det skaper en litt hjemmelagd følelse. Synd det ikke er fjell her i Østmarka for det følte jeg mangler! :P

Hadde med meg en hjemmelagd beanbag jeg la kameraet på og det fungerte fint.

Hva synes dere?

  • Like 4
Skrevet

Jeg synes den var kjempefin. Jeg liker stemningen godt, og veldig fint musikkvalg som ikke tar over filmen men komplementerer den. Det er en kunst mange ikke mestrer! :)

Negativer må være at den kanskje ble litt lang til å ikke ha en historie og da ble det veldig mange av de samme tingene, som at dere går forbi kameraet som ligger på bakken, fokusskifter i landskapet og slikt. Hadde du stoppet ved ca to minutter så hadde den blitt perfekt. :) Men det er jo en smaksak også da.

Har du behandlet den i etterkant? Brukt noe filter eller noe? Jeg synes fargespekteret var så fint og bidro virkelig til stemningen, lurte på om det er kameraet som gjorde det slik eller om du har trikset når du kom hjem.

Skrevet

Den dukker ikke opp i mobil modus, men her på PC'en ser man den. Men her er dessverre nettet så tregt at det er null poeng å prøve å spille av filmen :( Men skal se på når jeg kommer hjem.

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes den var kjempefin. Jeg liker stemningen godt, og veldig fint musikkvalg som ikke tar over filmen men komplementerer den. Det er en kunst mange ikke mestrer! :)

Negativer må være at den kanskje ble litt lang til å ikke ha en historie og da ble det veldig mange av de samme tingene, som at dere går forbi kameraet som ligger på bakken, fokusskifter i landskapet og slikt. Hadde du stoppet ved ca to minutter så hadde den blitt perfekt. :) Men det er jo en smaksak også da.

Har du behandlet den i etterkant? Brukt noe filter eller noe? Jeg synes fargespekteret var så fint og bidro virkelig til stemningen, lurte på om det er kameraet som gjorde det slik eller om du har trikset når du kom hjem.

Ja der er jeg enig.. Jeg hadde nemlig en sang som var ca 2 minutter og klipte først filmen til den, men så hadde jeg flere klipp jeg ville bruke så da ble den litt lang :P Filteret var noe jeg valgte kjapt i redigreingsprogrammet. Desverre brukte jeg ikke noe spesielt lang tid på redigeringen sånn sett, bortsett fra klippinga, men det fungerer helt greit. Noen steder er over og undereksponert pga det men jeg synes ikke det gjør allverden. Jeg er heller ikke helt stødig på fokuseringa i starten da et hakker litt.

Hvorfor brukte du beanbag?

For å kunne plassere kameraet på ujevnt underlag slik at jeg kan stille det i den retningen jeg vil ha osv. Veldig kjekt!

Skrevet

Jeg synes filteret funker veldig bra. Og at det er litt over- og undereksponert her og der bidrar bare til stemningen, det tar ikke noe vekk. :)

Bittelitt kortere bare, så blir det knallbra!

Skrevet

Åååh, jeg likte den kjempegodt :D Har det samme kameraet som deg, så nå fikk jeg veldig lyst til å dra uti skogen og teste filmfunksjonen en dag jeg også! :D

Også er Østmarka så koselig. Bodde på Teisen før, så da var jeg der mye. Nå har jeg Lillomarka utenfor døra, men tror jeg er nødt til å ta en tur til Østmarka igjen veldig snart ;)

  • Like 1
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...