Gå til innhold
Hundesonen.no

Dekken til border terrier?


Recommended Posts

Hei! Nå er det ikke sesong for det enda, men min terrier begynner å bli litt mindre barsk med årene, og til kalde kvelder tror jeg det kan være lurt å skaffe et dekken til han :) Hunden min har både god underull og vannavstøtende dekkpels, men ved mange kuldegrader eller for lavt tempo blir han likevel kald. Det viktigste er at han holder varmen bedre uten at det hemmer bevegelsesfriheten hans. Det hadde også vært fint om det kunne bli brukt både i tørrvær og ved nedbør.

Jeg vet lite om hva som er viktig å tenke på med dekken til hund og hva slags alternativer som finnes - forslag eller innspill? Dersom noen har et dekken de er fornøyd med er det bare å rope ut :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Back on track eller dekken fra Høøks.no, jeg ville hatt et regndekken og et til når det er tørt (da bruker jeg enten back on track eller fleece dekken fra borjes-tingsryd.se, helt utrolig gode fleecedekken som tåler en trøkk).

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er veldig fan av Back on Track og Hurtta. Broren min har Border Terrier x 2 og bruker Hurrta Pro vinterdekkenet i strl 42. Tror egentlig den strl er til dachs ol men veldig fin passform for gutta hans iallefall. Synes Hurrta er supert til turer i all slags vær. BOT dekkenet, bruker jeg mest til ventetid på agility konkurranser og bil ligging:-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker back on track og hurtta vinterdekken til mine dvergpinschere. Fornøyd med begge to.

Back on track eller dekken fra Høøks.no, jeg ville hatt et regndekken og et til når det er tørt (da bruker jeg enten back on track eller fleece dekken fra borjes-tingsryd.se, helt utrolig gode fleecedekken som tåler en trøkk).

Jeg er veldig fan av Back on Track og Hurtta. Broren min har Border Terrier x 2 og bruker Hurrta Pro vinterdekkenet i strl 42. Tror egentlig den strl er til dachs ol men veldig fin passform for gutta hans iallefall. Synes Hurrta er supert til turer i all slags vær. BOT dekkenet, bruker jeg mest til ventetid på agility konkurranser og bil ligging:-)

Tusen takk for svar! Jeg tror jeg skal slå til med et hurtta vinterdekken snart jeg! En ting jeg glemte å nevne i startinnlegget er at hunden min har en gammel skade i kneet som gjerne blir litt værre når det er kaldt ute, så det er fint at dekkenet går litt langt bak og ned - men uansett regner jeg med at det hjelper noe med en generell varmere kropp også. Skal titte rundt litt til, så hvis noen andre har standpunkter er jeg glad for all hjelp :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja ikke den største oppfinnelsen 😂 Men kanskje noen hadde erfaringer å komme med; kanskje de elsker det kanskje hunden ble dårlig i magen på det. Kanskje det er bløtere enn annen v&h, kanskje noen opplever å måtte fôre dobbelt så mye på det som på en annen variant. Kanskje noen var superfornøyd og andre missfornøyd. I want to know it all 😂
    • Det finnes alltid unntak, men det bør aldri være grunnlag for anbefaling av en rase. Vil man helst ikke ha lyd/røyting/whatever så velger man en rase som vanligvis ikke har tendensene til det. Oppdragelse, trening og miljø kan påvirke, men genetikken kan ikke overstyres. Lyd på riesen er ingen overraskelse for meg, det er jo en hund med mye driv.
    • Er en del med god helse og super mentalitet også? Vår golden var på ingen måte taus, han bjeffet forholdsvis mye. Cavalieren vår var helt ekstremt gneldrete med vakt som sin selvpålagte hovedoppgave. Mest savage villdyr jakt-, vakt- og trekkhund jeg har hatt. Understimulert.  Ingen lyd på finsk lapphund og chihuahua, som begge fikk over gjennomsnittet med oppmerksomhet og stimuli. Begge rasene kjent som gneldrebikkjer, begge individene så og si tause, i motsetning til de to kjent for å være verdens enkleste og greieste, som i bunn og grunn var veldig hundete hund på mange måter, bl.a. ressursforsvar. Såfremt en skal trene og aktivisere hunden er oppdragelse og aktivisering vel så viktig som rase og genetikk, tror jeg. En golden som kjeder seg er ingen plysjhund, den vil bjeffe og ødelegge ting. En spisshund som får tilfredsstilt behov og blir trent trenger verken lage lyd eller ugagn. Kan lyd handle vel så mye om hvordan ulike raser blir valgt av ulike typer hundeeiere til ulike typer hundehold? Hvilke raser vil ikke bli gneldrebikkjer om en ofte og lenge av gangen plasserer dem i en kjedelig hundegård alene, hvor de kan se/høre/lukte forbipasserende? En gjenganger med små, såkalte gneldrebikkjer av selskapsraser er at eierne verken forstår dem eller trener dem, og så retter det seg når de får hjelp til å tolke hunden og interaktere bedre med den.  Jeg har forøvrig hatt store problemer med LYD på riesenvalpen jeg har nå (ikke en rase for trådstarter). Ikke noe jeg forventet, og er pga generelt konsensus om bjefferaser usikker på om det er genetisk lyd eller om det i hovedsak er miljøpåvirkning fra den individuelle mammaen. Fra mitt eget anekdotiske erfaringsgrunnlag tror jeg egentlig det siste. Det har tatt to mnd å bli kvitt problemet hjemme, ved å forstå mer av hva han vil når det kommer lyd, og hvordan respondere på det. Ikke super lystbetont oppgave å jobbe med, for jeg forventet ikke det problemet.  Den personlige efaringen min er altså at rase is like a box of individuals i litt større grad enn mange andre mener.
    • En del lyd og dårlig helse og mentalitet på dem.
    • Hva med vanlig cocker? Eller amerikansk cocker? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...