Gå til innhold
Hundesonen.no

Essential foods - finnes dette i Norge?


Mew
 Share

Recommended Posts

Hei.

Valpen vi skal hente om små fire ukers tid fodres med essential foods "beginning" - large breed og jeg får selvfølgelig noet med fra oppdretter. Men har googlet dette produkt og finner ingen forhandler i Norge. Noen som vet :icon_confused:

Lenke til produktet er her

Om det ikke kan skaffes, kan jeg jo langsomt introduksere ny mat i den mat jeg fikk med fra oppdretter i så fald. Noen forslag til et bra alternativ for et kjapp voksende fuglehund?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Taste of the Wild er det som ligner mest, og du trenger ikke varsom overgang iom at de har veldig like ingredienser. Du trenger ikke tenke på om det skal være valpefôr eller voksen, ta den "smaken" du tror hunden vil like.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg endte opp med en brå overgang på valpen rett etter jeg henta den da den nesten ikke ville spise :-) Jeg byttet da fra Eukanuba til Royal Canin og foret med 50/50 i tre dager før det ble 100% RC.

Du kan jo bruke det du får med fra oppdretter til å blande ut i overgang mot et for de har i Norge? :-)

Det er mange for å velge i. Så du må nok bare finne et du får tak i og "liker" :-) Du har hill's science plan, royal canin, eukanuba, pro plan, spesific, mera dog, brit, labb, lone star osv osv.

Jeg skal ha min over på mera dog nå :-) Så bare å velge seg et valpefor å prøve deg frem. Kan være du skal bruke høyenergifor når den er voksen og du er veldig aktiv? Vet mange bruker RC

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar begge to.... Tar en tur i dyrebutikk og snakker lidt med de i butikken.... Dette går sikkert greit med for-bytte. Stresser nok bare lidt, når jeg leser lidt for mye om foring både her på hundesonen og ikke mindst på hunde-forum.dk :huh: Ønsker jo å gjøre det rigtige samtidig med, at om hunden ikke er spesiel "mage"-sensitiv, er der vel ingen grunn til å kjøpe det mest avanserte hundefor (om jeg sikrer meg, at han får dekket sine behov).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...