Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bor nå et sted uten mulighet til å få dusjet hunden på daglig basis, og det er særdeles lite praktisk nå som våren kommer for fullt. Det er helt j#&¤%!! Det er så ille at jeg forstår jeg må flytte, for denne hundepelsen elsker skitt. Men inntil da...

Jeg må finne alternativer for å få en renere hund når jeg kommer inn, for jeg makter ikke å måke sand og diverse 20 ganger til dagen mer. Noen som har noen gode tips?

Kanskje det finnes spesialhåndkle, superbalsam eller hva som helst som du mener er et bra hjelpemiddel? Jeg vil gjerne vite, samt alle monner drar :)

Skrevet
Blåser er visst magien her, ifølge mine treningskompanjonger. En god blåser tørker søla og blåser den ut av pelsen.

Takk for tipset :) Jeg har sett når han har blitt blåst tørr av oppdretteren (en høytrykks-greie med romtemperatur på luften) og selv vann preller av som bare det! Men! Det fyker jo ut i rommet da.. Jeg bor i en liten leilighet nå, og ser for meg et sånt svært stativ og det å blåse hunden tørr inne = upraktisk og sand overalt likevel? Finnes det kanskje en håndholdt tørrer (ikke varmluft) som er sterk nok, som jeg da kan bruke ute på verandaen? Det vil være mer praktisk mtp oppbevaring også.

Skrevet
Takk for tipset :) Jeg har sett når han har blitt blåst tørr av oppdretteren (en høytrykks-greie med romtemperatur på luften) og selv vann preller av som bare det! Men! Det fyker jo ut i rommet da.. Jeg bor i en liten leilighet nå, og ser for meg et sånt svært stativ og det å blåse hunden tørr inne = upraktisk og sand overalt likevel? Finnes det kanskje en håndholdt tørrer (ikke varmluft) som er sterk nok, som jeg da kan bruke ute på verandaen? Det vil være mer praktisk mtp oppbevaring også.

Blåserne er jo ikke så store, mer størrelse som en liten støvsuger. Også er jo skjøteledning gull, da kan du jo ta det på verandaen.

Tror noen av blåserne også har sånn skulderstrap :)

Skal definitivt ha blåser selv!

  • Like 1
Skrevet
Takk for tipset :) Jeg har sett når han har blitt blåst tørr av oppdretteren (en høytrykks-greie med romtemperatur på luften) og selv vann preller av som bare det! Men! Det fyker jo ut i rommet da.. Jeg bor i en liten leilighet nå, og ser for meg et sånt svært stativ og det å blåse hunden tørr inne = upraktisk og sand overalt likevel? Finnes det kanskje en håndholdt tørrer (ikke varmluft) som er sterk nok, som jeg da kan bruke ute på verandaen? Det vil være mer praktisk mtp oppbevaring også.

Du kan jo blåse ute på verandaen? En håndholdt føner vil ikke være kraftig nok til å blåse skitten ut. En blåser bærer du normalt lett med deg og kan oppbevares i et skap. Jeg har denne: http://www.2dogs.no/product-info.php?pid913.html

  • Like 1
Skrevet
Du kan jo blåse ute på verandaen? En håndholdt føner vil ikke være kraftig nok til å blåse skitten ut. En blåser bærer du normalt lett med deg og kan oppbevares i et skap. Jeg har denne: http://www.2dogs.no/product-info.php?pid913.html

Det er vel verdt å spise havregrøt i ett par måneder for den der. Enkel prioritering selv for en student ;)

Noen som vet hvor lang tid det tar å føne vekk sand og fukt på en stor og skitten hund?

  • Like 1
Skrevet
Noen som vet hvor lang tid det tar å føne vekk sand og fukt på en stor og skitten hund?

Jeg er veldig glad i min blåser!

Jeg beregner cirka tre kvarter per hund når de har vært badet og shampoonert og på alle vis blitt fullstendig gjennomvåte - og jeg skal ha de knusktørre. Dette er da snakk om berner sennenhund i full pels.

Når vi har vært på søletur og jeg bare vil ha bort overfladisk skit og de ikke er våte inn til huden, kommer du veldig langt på ti minutter på hver av mine hunder - jeg vet ikke hva slags hund du har, og hva slags pels den har.

Jeg har også de som kalles plutoduker, for å tørke av de for eksempel før de skal inn i bilen om vi må kjøre et stykke - plutoduken har god oppsugingsevne og tar til seg mye mer fukt enn det ordinære håndkler gjør.

Det er også noen som mener at mindre skit fester seg til pelsen om du sprayer over med balsamspray før du går på tur, men det har jeg ikke testet selv. Jeg tviler dog på at det har noen betydning i det store bildet - når mine tar sats og stuper ut i det de ser av gjørmehull og gytjebad, hjelper det neppe med litt spray ytterst på hårstråene :D Men det kan jo hende andres hunder ikke er like besnæret av å bli skitne som mine kan være.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...