Gå til innhold
Hundesonen.no

Monsen, hundekjøreren på NRK


Anne

Recommended Posts

Skrevet

Jeg må bare si: Stakkers hunder!!!!!!!! Jeg orker ikke se på disse programmene selv, men samboeren ser på dem... Alt hva disse hundene må gjennom!! Det er jo slede hunder så de liker å dra, men tenker på alt det andre. F.eks da han var i Canada når de måtte kryss alle disse elvene, og igår når de viste fra en tur her i Norge hadde han vist hastet dem utenfor et skrent/et stup fordi de måtte ned!! Stakker hunder!!!

Noen som har sett disse programmene og har andre meninger? Som har kjenskap til rasen?

Skrevet

Jeg har jo slik hund.

De er skapt for slike turer å elsker det.

De er jo avlet for fart å styrke disse hundene.

Å han er utrolig glad i dem, har sett programmene.

Gikk glipp av det i går da. :D

Skrevet

Ja, forstår jo at de elsker slike turer, og jobbe. Men alt det andre... Liker de virkelig det livet de levde i Canada? En kamp for tilværelsen? Jeg er kanskje for myk, men jeg synes virkelig synd på de hundene av og til.. Ikke itvil om at han er glad i dem, men synes han driver dem litt vel hardt til tider!!

Skrevet

å ja her så vi det programme også og han steller sikkert godt ed hundene og er gla i dem men jeg fikk noia jeg hjerte i halsen da jeg så han kaste dem tenk hvis noen knakk en fott.

kitha min hund gjorde det da hu var litten og jeg fryser på ryggen når jeg tenker på hylingen hennes og så det i går da han kaste dem utenfor :oops:

Skrevet

Hvis du har sett på programene så viser han føreren og sier at HUNDENE kommer først!

Det er viktigere at de får mat! Og det stelle de skal ha!

De er en rase som liker dette!

Disse førene bryr seg om hundene sine!

Skrevet

Slik disse hundene hadde det i Canada var utrolig flott for dem, løpe løse , trekke være skikkelig hund. :D

Man så jo hvor knust han var når han måtte avlive den ene hunden på turen etter en skalde.

Han er utrolig glad i hundene sine.

Skrevet

vi spillte det inn fo vi hadde noe annet å se på en annen kanal så tenkte eg skulle se det i dag hvis jeg får tid.

akkurat no så skal jeg legge noen unger. :D

Skrevet

Følger intenst med på Monsen! Liker ham utrolig godt, og han har en fin kontakt med hundene sine. Det er en rase som er skapt for fart og jobbing under krevende forhold!

Skal snart begynne å lese noen av bøkene han har skrevet. Da har han bl. a. vært innom barndomsplassen min i forbifarta. Gleder meg til å starte!

Skrevet

vi synes det er veldig innteresangt å se på vi, og ja han er flink med hundene. har samojed vi det er jo trekkhunder det også, men vår er familiehund/utstillingshund (hun har sterk HD :D desverre.)

har sett at det er noen på canis som kritiserer han også for det med at han kastet hundene utfor skrenten, men jeg bare sier det sånn at hvis folk synes det er så ****** å se på at han gjør det hvorfor skifter de ikke bare til en annen kanal på tven da eller rett og slett slår av tven, de har jo muligheten til det. :wink: det er ikke verre enn det.

hvis det går noe på tv som jeg ikke liker å se så enten skifter jeg kanal ellers så stenger jeg av tven min, det er veldig lett å gjøre det (bare til å trykke på knappen) :wink::D =D>

Skrevet

En annen ting , vi kjenner ikke noen av de hundene!

Jeg tror ikke han hadde dyttet de utfor en kant hvis han ikke viste at de kunne greie det!

Så uansett at vi synes det var litt brutalt eller de inne på den siden du nevnte. Han kjenner de hundene best! Og hvet hva de kan greie og ikke kan greie!

STÅ PÅ!

VI SATSER PÅ AT HAN VINNER! :D

Han VINNER for og minnes hunden som frøs i hjel!

Skrevet
STÅ PÅ!

VI SATSER PÅ AT HAN VINNER! :D  

Han VINNER for og minnes hunden som frøs i hjel!

Hva mener du med vinn? Er han med i Iditarod-løpet eller no'?

har sett at det er noen på canis som kritiserer han også for det med at han kastet hundene utfor skrenten, men jeg bare sier det sånn at hvis folk synes det er så ****** å se på at han gjør det hvorfor skifter de ikke bare til en annen kanal på tven da eller rett og slett

Ja, jeg skjønner ikke hvorfor de blir opphissa av det. Det virker som om hundene syntes det var morsomt, de logra i hvert fall da de ble kasta :?

Skrevet

hmm nei det er kanskje ikke han som er med på det løpet som holder på nå? hehe!

Følger ikke med jeg!

Hoved pointet mitt var at han ikke ville satt hundene ut for noe han viste de ikke ville klare! hehe

:oops:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...