Gå til innhold
Hundesonen.no

Nederlender, turist i Norge med hunder og bil.


Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet (endret)

Jeg er aldri turist i mitt eget land og har nå fått spørsmål av en Nederlender jeg kjenner hva hun bør se i Oslo - Bergen.

De er ikke så "kunst" intressert og vil gjerne ha med hundene. Så langt har jeg bedt de kjøre over hardangervidden og inn i Hardanger og kanskje en båttur der eller leie liten båt. De vil gjerne se natur.

Hva fins i Oslo og Omegn?

Jeg har foreslått Vigelandsparken og Holmenkollen så langt også.

Endret av Jonna
Skrevet

Bilturen fra Oslo til Bergen er jo et syn i seg selv, kanskje spesielt for en Nederlender?.

Om man vil kan man kanskje ta turen om Rjukan?

Bjørneparken på Flå

Flåmsbanen

Hardanger har du allerede nevnt.

Rallarvegen

Hvor lang tid har de?

Guest Jonna
Skrevet
Bilturen fra Oslo til Bergen er jo et syn i seg selv, kanskje spesielt for en Nederlender?.

Om man vil kan man kanskje ta turen om Rjukan?

Bjørneparken på Flå

Flåmsbanen

Hardanger har du allerede nevnt.

Rallarvegen

Hvor lang tid har de?

De beregner være i Norge 3 uker, men ikke kjøre hele tiden.

Skrevet

Som køyretur ville eg anbefalt Hol - Aurland iallefall ein av vegane (om somaren, vel å merke). Det er ein mektig og storslått fjellovergang, verdt turen anten du er nederlender eller nordmann :) .

  • Like 2
Skrevet

Skal de være i Oslo noen dager, anbefaler jeg dem å ta med hundene og gå tur i Østmarka. Fra Rustadsaga til Mariholtet f.eks. Spise bolle og drikke kaffe :) Jeg blir gjerne med som guide :D

Guest Jonna
Skrevet
Skal de være i Oslo noen dager, anbefaler jeg dem å ta med hundene og gå tur i Østmarka. Fra Rustadsaga til Mariholtet f.eks. Spise bolle og drikke kaffe :) Jeg blir gjerne med som guide :D

Det blir de sikkert glad for :D

Guest Jonna
Skrevet
Atlanterhavsveien ser flott ut :)

Briksdalen i Nordfjord er flott :yes:

De konkluderte med i går at de ikke ville lengre Nord enn Geiranger. Så da foreslo jeg kjøretur til Sølen jeg når de setter snuten sør over igjen, ikke noe er som Sølen :P

Skrevet

Norway in a nutshell(Flåmsbanen osv.)?

Ellers så har jo Bergen selv turistattraksjoner som Bryggen, Fløien, Ulriken, Akvariet, Troldhaugen, museer etc. Regner jo med at du er klar over det men kan jo minne deg på det. :P:aww:

Besøke Langedrag?

Dra innom Ulvik og Hardangerfjorden?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...