Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Okei, nærmer seg slutten på påbygg året mitt..MEN nå er min arbeidslyst på bunn, prøver å motivere meg selv med att det snart er slutt, nå er det snart påske ferie osv, men det hjelper ikke...
Føler jeg mister styring på alt som skjer, fikk med meg at det var prøve i dag, I DAG og en i morgen,
før jul hadde jeg full kontroll, alt gikk bra, karakterene var på middels, noe som for meg er supert, men nå føler jeg at det stuper nedover. Sitter i matten nå, stemmen til læreren er irriterende, den russiske dama irriterer meg, selv om hun ikke gjør annet en å prøve å lære oss noe, stakkars, men jeg er ærlig talt dritt lei! Jeg er sur og grinete og ønsker meg bare bort her ifra........alt går for fort, hvor ble det av arbeids lysten??? :/
Jeg irriterer meg over sidemannen min som skriver på pc sin i norsk timene, fordi hun skriver fortere og mer en meg, ja jeg veit det er helt patetisk, men bare det gjør at jeg ikke konsentrerer meg!! :/

Hva skal jeg gjøre?! :(

Skrevet

Ta Eye-Q, Omega-3 og 6 fra fisk og nattlys :) Supert for konsentrasjon og lærevansker, og er dessuten på tilbud i alle Sunkost-butikkene frem til 30. mars.

  • Like 1
Skrevet
Ta Eye-Q, Omega-3 og 6 fra fisk og nattlys :) Supert for konsentrasjon og lærevansker, og er dessuten på tilbud i alle Sunkost-butikkene frem til 30. mars.

Da skal jeg prøve det! takk :)

Skrevet

I tillegg til det tror jeg det er viktig å ta en ordentlig tenkerunde gjennom hva som er målet ditt. Tenk igjennom - og skriv gjerne ned - HVORFOR det er viktig for deg å fullføre videregående. Hvorfor vil du ha studiekompetanse? Er det for å kunne studere et spesifikt studie f.eks? Skriv ned punkter slik at du svart på hvitt ser foran deg hva som egentlig er grunnen til at du går på skole, ikke bare "jeg vil fullføre skolen" - og ved å gjøre målene dine fysiske, for å si det sånn, blir det lettere å jobbe opp motivasjonen til å fullføre også. Man får et litt mer langsiktig perspektiv. Det er veldig veldig kort tid igjen til juni, kjære deg!

Skrevet

Når påsken er forbi (to uker til påske) så er jo nesten skoleåret over for dere som går sisteåret. Da er det jo heldagsprøver først og deretter eksamen. Er jo minimalt med normal undervisning. Da vil du slippe ekle lærere og kan mest konsentrere deg om å bli ferdig.

Jeg er nesten like lei som deg for tiden, og jeg er ikke elev, men lærer hi hi. Dette er en tid på året der man kjenner at vinteren virkelig går en på nervene. Iallefall vi som bor her i nord. Er enda ei stund til våren kommer hit. Jeg vil ha snøen bort slik at jeg kan gå lange turer i skog og mark.

Jeg vil bli ferdig med heldagsprøver, milepælmeldinger, fagsamtaler og annet som henger over skuldrene mine.

Så trøst deg med at du ikke er alene, og at sommeren kommer før du aner.

  • Like 1
Skrevet

Bra det ikke bare er meg som har mistet motivasjonen nå! Jeg går 2. året på universitet og har null motivasjon til å skrive oppgave eller lese :P Det er så mye annet jeg heller vil gjøre! Men så vil jeg jo gjerne ha gode karakterer på eksamen, så da må jeg bare prøve å grave frem motivasjonen fra et eller annet sted :P

Men jeg syns rådet til Aya var veldig bra! Og kanskje det hjelper å prøve å få en oversikt over hva som skjer og når ting skjer i forhold til prøver og sånt mot sommeren? Skrive opp ting i en kalender :)

Ting går faktisk fortere enn du tror, du må bare holde ut! Og tenk så deilig det er å være ferdig :D Da er du jo faktisk ferdig med videregående og kan gjøre det du vil! ;)

Skrevet

Takk, selv om jeg vet att flere har det på samme måte så hjelper det å høre det i ny og ne også :)
Jeg har fått studieplass til neste år, men må sende inn vitnemål etter eksamen, så prøver å holde det som en "gulrot" og tenke "jeg vil vise dem at jeg kan ha gode karakterer", kan jo prøve å skrive ned slike ting! :)
Jeg må virkelig ta meg selv i nakken og sette meg ned med lekser og gjøre det jeg kan, nå som siste innspurt!
Og jeg gleder meg veldig til å bli ferdig og skal jobbe hardt med å bestå i alle fag, men det må skje nå, ikke om 1 uke, så jeg må virkelig skjerpe meg. Tenk så mange muligheter jeg får år jeg er ferdig.
God innstilling, helt til jeg tar opp en bok så..faller alt til bunns igjen.
Norsk går greit sånn egentlig, liker å analysere dikt og tekster osv, men matte, historie (spennende fag, elendig lærer) og naturfag er bare veldig tungt og ille nå, naturfag er jo spennende til tider, men er også ting som ikke er fullt så spennende, biologi er også gøy, særlig nå som vi har om dyr osv.........men henger etter uansett og klarer ikke helt å konsentrere meg om alt..

Hoij, klage tid for fullt her nå kjenner jeg! :)

Skrevet

Uff, jeg skjønner deg veldig godt. Som hundreårig student (føles sånn iallefall) er jeg veldig vant med at det er tøft å motivere seg til å lese pensum. Men for meg ligger cluet litt i det å innse at det faktisk BARE er meg som kan påvirke mitt eget liv og min egen fremtid, hvis ikke jeg jobber for karakterene mine så er det ingen som gir meg de gratis. Dette klarer du! Sett deg overkommelige mål og GJENNOMFØR de.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...