Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har ikke erfaring med akkurat denne, men en som ligner veldig. Hundene og kattene likte den greit, men jeg ble møkklei av å demontere og vaske alle delene. Syns den ble fort "skitten", "slimete" og full av hår, selv om det var filter som vi skiftet ofte. I tillegg durte/surklet den, ikke høyt men nok til at jeg irriterte meg over det.

Skrevet

Ikke denne modellen, men en annen fra Drinkwell. Veldig fornøyd! Vasket skikkelig en gang i uka, ellers bare fylte på ved behov. Den dura når den hadde lite vann bare.

Skrevet

Hadde en mindre versjon til kattene tidligere, og den var knall den. Skal kjøpe ny, og tenkte da på den større versjonen. Den har jeg hørt enda mer godt om.

Skrevet

Har ikke hatt denne modellen, men den vi hadde var noe griseri og måtte skiftes vann på hele tiden. Kan ikke forstå det :P

Skrevet

Jeg kjøpte for å slippe at sønnen helte vannskålen utover gulvet daglig. Det tok meg ikke lang tid å innse at dette ville søle enda mer. Vann er gøy! :lol: Ingen nytte for deg å vite, men.. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...