Gå til innhold
Hundesonen.no

Amigo - N DK UCH NORD VCH Næssgården`s Always Action Ahead


Recommended Posts

  • Svar 249
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Ser ut som om dere hadde en super helg! Men synes nå godt du kunne legge ut det bildet som gjorde at eg fikk latteranfall i går... :P

Skrevet

Ser ut som om dere hadde en super helg! Men synes nå godt du kunne legge ut det bildet som gjorde at eg fikk latteranfall i går... :P

:P Øhhhh - vel - OK da!

Oppstilling med 15 bikkjer og like mange mennesker på en gang er ikke lett - bare prøv så skal dere se... :P

Finn ÈN feil ved dette bildet......

Og det er IKKE en stabij sett bakfra!

Lisa: Jeg har et Nikon D 50 digitalt speilreflekskamera. Tok rundt 300 bilder den helgen :P

Skrevet

:P Øhhhh - vel - OK da!

Oppstilling med 15 bikkjer og like mange mennesker på en gang er ikke lett - bare prøv så skal dere se... :P

Finn ÈN feil ved dette bildet......

Og det er IKKE en stabij sett bakfra!

Lisa: Jeg har et Nikon D 50 digitalt speilreflekskamera. Tok rundt 300 bilder den helgen :P

Eg klarer ikke å slutte å le når eg ser det bildet! Snakk om blinkskudd!

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg vet ikke hva det er med den bikkja jeg - men sprø er han :D

1672lcj.jpg

1672lpf.jpg

1672nno.jpg

1672qsy.jpg

og endelig har jeg et bilde når han er ROLIG (men da har han fått narkose hos vetten pga HD/AA-røntging hihi)

1672rh4.jpg

Skrevet

Amigo som virkelig snek seg inn i mitt hjerte på Orre da han var valp, er blitt utrolig nydelig, glad og fornøyd hund. Guri du er heldig :):D Meeeeeeeeen det tror jeg du vet :lol: Gleder meg til å treffe dere igjen.

Utrolig bra bilder av ham.

Skrevet

Jeg er bare SÅÅÅ kry - denne artikkelen står i det Nederlandske stabijhounbladet om Amigo! Han er den første norske stabijhoun som er godkjent som ettersøkshund på skadet hjortevilt, og dette ble lagt stort merke til i rasens hjemland. Fikk denne artikkelen tilsendt fra oppdretteren min her om dagen.

Amigo%20blad%20Holland.jpg

Amigo%20blad%20Holland%202.jpg

Amigo%20blad%20Holland%203.jpg

Og dette stod i det svenske stabijhounbladet... steike - Amigo er visst blitt rene aviskjendisen :o;)

16c0081.jpg

Puh - jeg er veldig stolt over lillegutten min nå i dag! banana banana

Skrevet

Jeg har vært på badetur med alle tre hundene i dag. Amigo er en skikkelig badenymfe... Selv om det ikke alltid er like elegant når han hopper uti da :P

Badetur

Sjekk uttrykket til Aika når hun går i vannet - dette var GØY.... NOT :P;)

16m2c7t.jpg

16m2dsg.jpg

Og så synes jeg dette bildet ble så søtt av meg og Amigo - skal vi danse??

16m2elh.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...