Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Ålesund 4-5.mai


Recommended Posts

Skrevet

Har med de 3 beardisene jeg skal stille (Milla, Mac og Messi) også er lille Moxy (boston) med bare for turen.. Hotellet jeg fant var billigst var Rica Parken Hotell (bestilt via www.booking.com). Det var også det hotellet som hadde mest "grønt" i nærheten - kjekt når man har småjenter som må ha gress å tisse på..

Endret dog planen sent i går kveld, så det blir Rica fra fredag til lørdag (695,-) også kjører jeg et stykke hjemover etter utst. og overnatter på Dovre Motell (570,- for en hytte) fra lørdag til søndag. Da får jeg i alle fall delt opp hjemturen litt, og det tror jeg er greit når man skal kjøre alene så langt.

Susanne

  • Svar 114
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg trodde du hadde stått til konfirmasjon allerede, jeg.

Har også store planer om å reise - har aldri vært i Ålesund, men har hørt at det er så fint der at man burde jo "passe på" når man kan kombinere det med utstilling. Jeg har også tatt meg fri torsdag

Antakeligvis så tenker vel folk at det er jo alltids "noen annen" som får rydde.. Jeg har alltid, alltid, en pose hengende på buret hvor vi legger søppel. Såvel pelsdotter som brukte nummerlapper og

Skrevet

Jeg drar til Ålesund i dag, siden jeg har sååå lang vei å kjøre (1,5 time ca) *fnis* :-) Føret over ørskogfjellet er ikke noe å rope hurra over (vistnok), og det snør!! håper folk har vintersko på bilene? :-)

Skrevet
Jeg drar til Ålesund i dag, siden jeg har sååå lang vei å kjøre (1,5 time ca) *fnis* :-) Føret over ørskogfjellet er ikke noe å rope hurra over (vistnok), og det snør!! håper folk har vintersko på bilene? :-)

Har vinterkso :)

Skrevet

Jepp - vinterdekk her også.. Sjekker værmeldingen daglig og er glad for at man skal kjøre på dagtid begge veier!

:-)

Susanne

Skrevet

Vinterdekka er fortsatt på, vi skal over Strynefjellet i morra og der pleier det vel å ligge snø på denna tiden av året :)

Skrevet

263163_10151625400770225_1413488069_n.jp
Sånn så det ut over Strynefjellet i går, når jeg kjørte over der. Og jeg tror det er verre i dag...

Husk at det er stengt/kolonnekjøring over der fram til klokka 18.00 på hverdager pga. utbedring av tunellene, så greit å beregne litt ekstra tid :)

Sånn ser det forøvrig ut i Ørsta i dag, en drøy time fra Ålesund..

229680_10151625358370225_376146663_n.jpg

Skrevet

Vi reiser etter at Christian har kommet hjem fra jobb i morra, så vi er nok ikke der før klokka 18 :) Fysj å fy for et vær! Glad for nye tunellen fra Grodås og over til Kalvatn, over Grønndalen i sånt vær er ikke hyggelig!

Guest Belgerpia
Skrevet
Skitt altså... Betyr dette at jeg bør legge om til vinterdekk igjen?

Hvis du har tenkt deg til Ålesund så :)

Skrevet
Skitt altså... Betyr dette at jeg bør legge om til vinterdekk igjen?

Gjør det. Jeg fikk melding fra en venninne som bor ca 2 timer fra. Hun sa det at der må man ha vinterdekkene på ennå.

Skrevet
Da vet jeg hva denne kvelden skal brukes til, da... godt man greier å gjøre sånt selv iallefall :).

Note to self hva jeg skal lære meg ihvertfall!

Skrevet

www.vegvesen.no er det oversikt over en haug med webkameraer som står langs veiene. Siste oppdatering viser bare veier, men klart snø i veikantene enkelte steder, ja.

Og www.pent.no viser hva Yr og Storm mener om været.

Jeg trodde også man skulle være ferdig med vinterføret nå, men tydeligvis ikke.

Skift dekk du, Siri! 4WD hjelper sikkert litt, men neppe så bra som skikkelige dekk.

Susanne

Skrevet
www.vegvesen.no er det oversikt over en haug med webkameraer som står langs veiene. Siste oppdatering viser bare veier, men klart snø i veikantene enkelte steder, ja.

Og www.pent.no viser hva Yr og Storm mener om været.

Jeg trodde også man skulle være ferdig med vinterføret nå, men tydeligvis ikke.

Skift dekk du, Siri! 4WD hjelper sikkert litt, men neppe så bra som skikkelige dekk.

Susanne

Vinterdekk er allerede lagt på, Susanne, så jeg regner med jeg skal komme meg trygt fram til Ålebyen :). Det er vel meldt litt snø både her og der i høyden i morgen, så det er nok tryggest å være godt skodd :).

Edit: Ser ut til å være meldt snø over Ørskogfjellet i morgen etter kl 12, så... ja, vinterdekk er sikkert lurt for sikkerhetsskyld :).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...