Gå til innhold
Hundesonen.no

Vohdding - har noen oppskriften?


Recommended Posts

Skrevet

Siden der oppskriften ligger er bare blank uansett hvor jeg åpner den (nettbrett, mobil, mac), så jeg hadde håpet det er noen som kanskje har den liggende?

Alt jeg husker er at den inneholder vom og hundemat, blod, maizena og hvitløk :P

Side: http://www.fagertun.net/?p=2942 Hvis noen andre kommer inn og kan kopiere :)

Skrevet

Godbiter laget av vom og hundemat :) Man tilsetter hovedsaklig blod og stivelse før man steker i stekepose og skjærer opp i passe godbitstørrelse!

Skrevet

Får heller ikke til å åpne den, og finner bare referanser til den linken når jeg googler. Ser ut som om hele fagertun nettsiden er nede/borte. Men hadde vært veldig interessant å få lese! Håper noen har den :)

Skrevet

Ja, er bare litt usikker på fremgangsmåten i kjele/ovn! Mener den skulle kokes i vannbad også inn i ovnen, pluss at jeg ikke husker ant. grader den skal stekes på :P

Skrevet

Hørtes veldig stress ut, hvorfor ikke bare enkelt lage av kjøtt/innmat med mye smak i seg selv? Men lykke til :)

Hvitløk skal jo ikke hunder ha forresten, burde være veldig små mengder iallefall.

Skrevet

Fordi jeg vil ha litt å variere med. Han får stort sett godbiter som jeg lager av lever, kokt så stekt ovnen. Hvitløken er kun for smakens skyld tror jeg, så den burde jo ikke være nødvendig med mitt matvrak av en hund ;). Men ja, det er veldig små mengder.

Skrevet

Ew, ew, EW! Huset ditt kommer til å stinke kokt hvitløksV&H, og hvem i alle dager åpner frivillig for noe sånt? Bruk nå for guds skyld kjøttdeig med egg, maizena og ymse i stedet. 'Cuz EW!

  • Like 1
Skrevet
Ew, ew, EW! Huset ditt kommer til å stinke kokt hvitløksV&H, og hvem i alle dager åpner frivillig for noe sånt? Bruk nå for guds skyld kjøttdeig med egg, maizena og ymse i stedet. 'Cuz EW!

Altså, enten har du en fryktelig fintfølende nese eller så er jeg totalt blottet for luktesans :lol:

Lagde versjonen med vom og hundemat i går i stekepose: først i vannbad, så i stekeovn før jeg lot den kjøle seg på benken og la den i kjøleskapet over natten. Åpna den i dag, og kan ikke si jeg kjente noen lukt overhodet med mindre jeg bøyde meg ned og dro inn 1 cm fra pølsa, da lukta det heller ikke særlig ille. Faktisk litt som sjokoladekake :P

Skrevet
Altså, enten har du en fryktelig fintfølende nese eller så er jeg totalt blottet for luktesans :lol:

Lagde versjonen med vom og hundemat i går i stekepose: først i vannbad, så i stekeovn før jeg lot den kjøle seg på benken og la den i kjøleskapet over natten. Åpna den i dag, og kan ikke si jeg kjente noen lukt overhodet med mindre jeg bøyde meg ned og dro inn 1 cm fra pølsa, da lukta det heller ikke særlig ille. Faktisk litt som sjokoladekake :P

Jeg har absolutt ikke en fintfølende nese. Jeg har delt opp nyslaktet kuvom jeg og servert rå sauetestikler. (Uten at jeg har noen umiddelbare planer om å gjøre dét igjen...) :D

Men tanken på kokt vom og hundemat fikk det til å velte i magen min, jeg har fortsatt lyst til å rope EW EW EW!. Men det var absolutt bare tanken, for jeg har aldri luktet på det. Men sjokoladekake? Nå er det like før jeg tror du prøver deg på en tidlig aprilsnarr. :P

Skrevet
Men tanken på kokt vom og hundemat fikk det til å velte i magen min, jeg har fortsatt lyst til å rope EW EW EW!. Men det var absolutt bare tanken, for jeg har aldri luktet på det. Men sjokoladekake? Nå er det like før jeg tror du prøver deg på en tidlig aprilsnarr. :P

Okei, sjokoladekake var kanskje å ta litt i :P Men det var ingen drepende lukt hvertfall. Husker jeg kokte og stekte lever for et par mnd siden, DET var eeew!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...