Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her inne som er fra Larvik?

Vår lille bulle kunne tenkt noen og lekt litt med.
Han går overens med alle, men ønsker noen og gå tur med, eller trene litt med, da han ikke helt er vant med og gå tur med andre hunder. (Blir mye hopping og herjing for og få lekt)

Noen i nærheten som vil treffes? Har desverre ikke tilgang på bil, så kommer meg ikke så lett rundt.

Guest Maritus
Skrevet

Vet Charlotte (Charlotte & Rocky) her inne bor i Larvik nå. Kunne selv tenkt å kanskje blitt med en tur (evt. trent litt), men det blir når jeg får bilen tilbake. Bor i Stokke, og veldig dårlig med bussforbindelser :ahappy:

  • 3 weeks later...
Skrevet
Ser ut til at du er på alder med meg også? har en rakker som svært gjerne vil leke litt, kanskje du kan sende meg en melding/ Pm? :)

Sendte deg nettopp en pm :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hei! Jeg er ny her inne, men har en valp på 11 mnd. som gjerne vil ha en lekekamerat :) dessuten er det morsommere for oss eiere og også gå flere og kanskje møte flere "likesinnede". Alvin kan beskrives som en smal flat coated retriever eller en litt kraftig bygd setter! Han elsker å møte andre hunder, og den perfekte lekekamerat er en leken og utholdende hund. Som det gjerne er litt størrelse på, men han leker fint med en Jack russel tispe vi møter i ferier. Noen interesserte??

- Ida & Alvin

Skrevet
Hei! Jeg er ny her inne, men har en valp på 11 mnd. som gjerne vil ha en lekekamerat :) dessuten er det morsommere for oss eiere og også gå flere og kanskje møte flere "likesinnede". Alvin kan beskrives som en smal flat coated retriever eller en litt kraftig bygd setter! Han elsker å møte andre hunder, og den perfekte lekekamerat er en leken og utholdende hund. Som det gjerne er litt størrelse på, men han leker fint med en Jack russel tispe vi møter i ferier. Noen interesserte??

- Ida & Alvin

Jeg har jo ei Aussietispe på 21 uker, runder med andre ord snart 5 mnd som gjerne blir med påå en playdate eller liknende. Hun er en liten tøffing og bruker å leke med "svigers" sine to voksne Bordeaux'er, noe som går helt fint. Men, om du vil finne på noe en dag eller så, så er det bare å si ifra :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...