Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg sliter med at hunden min bjeffer og kommer truende i mot folk, både i hjemmet og ute. Han mapper i buksebenet og mapper etter hendene. Dette har pågått en stund, men nå sitter jeg fast i valget. Når vi har unger på besøk må hun ligge på rommet, er det helgebesøk, er hun bare ute om kvelden når de er lagt. Jeg har hatt henne med på båttur, da lufteturen kommer er det på med munnkurv og rase gjennom der det er minst folk får å komme til en lufteplass. Jeg trente mye med henne før. Det har dabbet veldig av, står fast på den fronten også. Har fått tak i hjortebein og tenkte å kjøpe meg litt blod. Jeg vill så gjerne få av henne agrisjonen, men trenger råd?

Skrevet

Forklar mer hvordan hun oppfører seg truende. Kryper hun på en måte? Setter hun blikket i personen hun går mot? Blir hun "hard" i blikket? For den nappingen kan virke som om det er gjeting inne i bildet. Er det det, så er det fiksbart ved litt konsenkvent lydighetstrening ;)

Skrevet

Om det er gjetning, da har hun bomma. Mye sau rundt oss som hun ikke bryr seg om.viss noen sitter i sofaen å klapper henne, så blir hun plutselig stiv, å knurrer. Er det folk som går springer hun mot dem hopper rundt og bjeffer. Er helst når folk vil klappe henne, uansett hvor. Hvet ikke hvordan eg skal forklare det..

Guest lijenta
Skrevet

Virker som hun har litt av gjetingen men ikke på sauen.(napping i bukseben blant annet) (BC til sønn fant sin egen oppgave siden hun ikke kan brukes til gjeting pga helse hun tvangskoser folk) Men samtidig så kan det være jeg "jeg eier deg" det kan være smerte det kan være usikkerhet,

Edit. Du må ta med alt. Begynte dette etter at den nye kom inn i hus? Er det mot alle personer eller noen?

Skrevet

Du bør kanskje oppsøke profesjonell hjelp, ingen av oss her inne er eksperter, bare hundevitere:)

Jeg tror hunden din er usikker, med tanke på at det er BC i henne så er det lett for at det tipper over, ikke fordi at hun har BC i seg men fordi at den rasen er avlet opp til og brukes hele tiden og får man ikke brukt opp energien så må den ut på en eller annen måte. Du kan prøve og trene henne på trygghet rundt andre, vise att de ikke er "farlige". Begynn med noen som ikke er redd for hunder. Også viss menneskene er redde for hunden din så blir hunden usikker og redd av det.

Det kan være såå mye som spiller inn. Håper du får lagt av uvanen:)

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...