Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fasit har litt tørr hud og pels og litt tørre og sprukne poter. Ikke sånn veldig, men liksom nok til at jeg skulle ønske at det var bedre. I det siste har jeg begynt å lure på om det er fordi han får for lite fett i maten? Eller er det noe annet?

Han spiser vom og hundemat, han veier 23 kg ca, og spiser litt under et kg med hundemat om dagen, jeg er litt redd for å gi selolje eller noe i tillegg ,for det er vel ikke bra med for mye omega 3 heller, hvor lett er det å overdosere det?

Men hva er en bra fettkilde? Kan jeg gi en eller annen form for matolje, eller må det være animalsk fett, og i så fall hva kan jeg gi som ikke inneholder omega 3? Jeg vet jeg kan kjøpe ister, men hadde vært greit med noe som var litt lettere tilgjengelig.

Noen som har tips?

Skrevet

Han får nok fett om han eter nesten ett kilo voh om dagen, men bør ha mer omega 3, noe som er umulig å overdosere. Det er omega 6+9 man ikke skal gi tilskudd av.

Så jeg ville gitt en sel/fiskeolje for mer omega 3, det blir det enkleste.

Skrevet
takk, jeg håpet du ville svare. Men kan det ikke bli for mye omega 6 og 9 da? Når han allerede spiser v&h med laks?

Det er jo bare å velge et produkt uten omega 6/9, det ser du på pakningen tvert. Selolje er stort sett kun omega 3.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...