Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da var det brått dukket opp et problem i heimen.

De vi skal til på nyttårsaften, kan ikke ha hund i leiligheten, gitt. Og Kuro har ikke lært å være alene hjemme her.

Så da har vi tre muligheter: Enten at han er alene likevel, stakkars, eller at en av oss blir hjemme, noe samboer ser på som fullstendig uaktuelt da jeg har hatt to hele uker på å lære Kuro å være alene hjemme, eller at vi finner noen andre til å passe ham.

Så da lurer jeg, kjære soniser. Er det noen i Trondheimsområdet som skal være med hunden sin på nyttårsaften, og som kunne tenke seg å passe en til? Jeg vil selvfølgelig betale for dette.

Eventuelt om noen har noen andre gode forslag, det tas også imot med takk.

Vær så snill, folkens. :(

Skrevet

Vi skal være hjemme uansett, så han kan sikkert være her, kan høre med samboer :) Vi vet jo at han funker med Thorvald, og han spiser kanskje ikke juletrær?

  • Like 1
Skrevet
Vi skal være hjemme uansett, så han kan sikkert være her, kan høre med samboer :) Vi vet jo at han funker med Thorvald, og han spiser kanskje ikke juletrær?

Å herregud, det hadde jo vært helt fantastisk. Han spiser ikke juletrær, men kan være truaes til å prøve å drikke fra juletrefoten. :lol:

  • Like 2
Skrevet
Å herregud, det hadde jo vært helt fantastisk. Han spiser ikke juletrær, men kan være truaes til å prøve å drikke fra juletrefoten. :lol:

Haha, det skal nok gå fint :P Vet du hvordan han er med raketter? Er relativt rolig oppå haugen her, men ifjor sendte naboen opp plutselig utenfor stuevinduet vårt, og godt mulig de prøver noe sånt igjen :P Men vi har mulighet til å ha ham i roligere deler av leiligheten om han er berørt da :)

Skrevet

Han har bjeffet på det i Bergen. Han virket ikke redd, men vaktsom. Men da vi var ute på tur i forgårs og noen sendte opp raketter i nærheten, brydde han seg ikke i det hele tatt. Så jeg vet faktisk ikke helt. :P Vi hadde ham jo ikke på nyttårsaften i fjor, da var han hos oppdretter. Og dessuten bare en liten valp.

  • Like 1
Skrevet
Han har bjeffet på det i Bergen. Han virket ikke redd, men vaktsom. Men da vi var ute på tur i forgårs og noen sendte opp raketter i nærheten, brydde han seg ikke i det hele tatt. Så jeg vet faktisk ikke helt. :P Vi hadde ham jo ikke på nyttårsaften i fjor, da var han hos oppdretter. Og dessuten bare en liten valp.

Det går nok helt fint at han er her ja, vi får avtale nærmere :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...