Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På åpne sletter hvor deter god oversikt lar jeg langlina ligge, da løper han løs. Så ja, den er forbeholdt skogen :) Jeg bare lar den henge etter, å holde i den blir bare tull! Også tråkker jeg på den eller tar den opp med hendene om vi møter andre hunder. Langlina vår er 15m lang, og det er egentlig sjelden hunden er noe lengre fra meg enn det, så jeg har den innenfor rekkevidde hele tiden.

Skrevet

Bruker selv Flexi long 3. Veldig fornøyd. Bruker det mye i skogen når det er båndtvang eller hvis det er et populært turområde. Langline bruker jeg bare ved innkallingstrening på valp eller hvis jeg ikke stoler på hunden. Så enten helt løs, eller flexi. Vanlig kobbel bruker jeg iblant på småturene langs veien, men der er flexi også mye brukt særlig når det er tidlig morgen og lite trafikk. Føler hunden får mye mer frihet til å traske rundt og lukte. I kort bånd er jeg mye mer streng på at han skal gå orntlig.

Jeg syns flexi er en veldig smart løsning.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...