Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det vil jeg tro! Vi driver med utredning av den ene her nå for tida, og sist vi tok full sjekk av blodprøver, kom det på rundt 3000 kroner. Da sjekka de det meste, unntatt allergi.

Edit: Altså han har hypotyreose, lavt stoffskifte, men er fremdeles syk. Så vi utreder fortsatt. Hadde det enda vært noe å finne på blodprøvene, så hadde det jo stoppa der, men vi leter fortsatt...

Skrevet

Jeg betalte vel noe ala en tusenlapp eller noe for å få tatt og sendt inn blodprøver på den gamle vakre. Dette var for å få svar på hvor vidt det var lavt stoffskifte eller ikke, altså.

Skrevet

Jeg utredet ene tispen min for Bukspyttkjertelbetennelse og eliminering av EPI (Exocrine Pancreatic Insufficiency), det kom på den gilde sum av 6.500,- (pluss spesialfòr og antibiotika).....
Der ble det gjort:
2 x Generell konsultasjon
2 x Utvidete blodprøver
2 x Røntgen
1 x Blodprøve med hensyn på EPI

Edit: første konsultasjonen var altså for å finne ut om HVA som var problemet.

  • Like 1
Skrevet
Du betaler vel kun egenandel dersom du har forsikring? ;)

Det er mulig, jeg har ikke lest igjennom så nøye akkurat hva som dekkes, men det hadde jo vært veldig behagelig om det går på forsikringen :)

Skrevet

Jeg har Agria også :) Egenandel + bevegelig egenandel. Men det er jo ikke alle som har 6.000,- lett tilgjengelig på dagen, så det er jo greit å vite hva man må skrape sammen i forkant. :) Det tar jo tross alt 2-3 uker for dem å behandle skademeldingen på Agria og :)

Skrevet
Jeg har Agria også :) Egenandel + bevegelig egenandel. Men det er jo ikke alle som har 6.000,- lett tilgjengelig på dagen, så det er jo greit å vite hva man må skrape sammen i forkant. :) Det tar jo tross alt 2-3 uker for dem å behandle skademeldingen på Agria og :)

Jeg tror de har direkteoppgjør med dyrlegen jeg bruker, er det ikke da slik at man kun betaler egenandel?

Skrevet
Jeg tror de har direkteoppgjør med dyrlegen jeg bruker, er det ikke da slik at man kun betaler egenandel?

Jeg brukte direkteoppgjør sist vi var hos dyrlegen (på onsdag), da kom regninga på rundt 2000 kroner, men jeg betalte den nette sum av 206,- :) Så jepp, da betaler man kun egenandel :) (Jeg har vært myyyye hos dyrlegen i det siste, så den tusenlappen som er fast egenandel er betalt for lengst. Så nå betaler jeg bare 10% bevegelig egenandel)

  • Like 1
Skrevet
Jeg brukte direkteoppgjør sist vi var hos dyrlegen (på onsdag), da kom regninga på rundt 2000 kroner, men jeg betalte den nette sum av 206,- :) Så jepp, da betaler man kun egenandel :) (Jeg har vært myyyye hos dyrlegen i det siste, så den tusenlappen som er fast egenandel er betalt for lengst. Så nå betaler jeg bare 10% bevegelig egenandel)

Bra, det er jo litt av poenget med og ha forsikring føler jeg, at man slipper og få problemer om det skulle oppstå noe dyrt. Man får jo alltids skaffet penger på et vis, men det er ikke alltid like greit og hoste de opp sånn tvert.

Skrevet

Jeg brukte ikke direkteoppgjør, det er ikke alle veterinærer som gjør det når det er "lite".
Eneste gangen jeg har fått tilbudt direkteoppgjør sånn på stående fot var med keisersnittet tispen min måtte ha natt til en søndag. ;)
Ellers hadde jeg måtte ut med 20.000 ;)

Skrevet

Utvidede blodprøver er ganske dyrt hvertfall. Jeg røntget snusern (sånn basicly hele bikkja) og tok div. blodprøver for blant annet stoffskifte - og det kom på drøye 5000 - uten røntgen ville det vel blitt omtrent halvparten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...