Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg og min familie leter etter den rette kennel som vi kan kjøpe Schæfervalp fra.

Vi skal ikke ha valp før om ca et år, men starter letingen allerede nå siden dette er så viktig.

Men så lurer jeg på noe. . .

Er det noen som vet om kenneler der dem får friske, sunne valper og erfaring til dette? + at vi også er på utkikk etter valp som har en sunn og rett rygg, om dere forstår meg riktig.

Jeg håper så mange som mulig kan komme med noen råd til oss :)

Hunden skal for det meste brukes til bruks og lydighet, da vi tidligere ikke har hatt så stor interesse for utstilling. Men alikevell mener vi at det virker spennende og kunne godt tenkt oss å prøve det ut.

Vi bor i Hordaland, men det spiller ikke så stor rolle for oss hvor kennelen er plassert.

Vi kan reise langt for gode linjer vettu :)

Tusen takk for all hjelp.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...